Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Devizaszámla vagy revolut/wise?

Devizaszámla vagy revolut/wise?

Figyelt kérdés

3-4 év múlva szeretnék külfödlre menni, amihez természetesen szükségem van indulótőkére.


Arra gondoltam, hogy mivel euróval fizető ország a célpont, így az lenne a jó, ha abban tudnám félretenni a pénzem.


Szerintetek melyik lenne erre a legjobb opció? Nyilván az árfolyamot figyelni kell, de az már a mellékes.


Nagyon másban nem gondolkodtam, csak abban, hogy legyen egy számlám, amin “gyűjtöm” a pénzt euróban.



2023. jan. 1. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
A Revolut/Wise-nal is devizaszamlad van. Mintha azt kerdezned, hogy auto vagy toyota/suzuki?
2023. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Azt kerdezi a kerdezo, hogy magyar banknal nyisson devizaszamlat vagy Revouton vagy Wisenal.

En nem tartanek Revoluton es Wiseon milliokat, ezert a magyar bankra szavazok.

2023. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 qkker1 ***** válasza:
60%

"En nem tartanek Revoluton es Wiseon milliokat"


Ugyanúgy százezer euróig van betétbiztosítás a Revolutnál is , mint a magyar bankoknál.

2023. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Több rémtörténetet lehet olvasni a neten amikor a revolut algoritmus zárolja a számlát, és élő emberrel nem tudsz beszélni hogy hozzájuss a pénzedhez. Ha jól tudom litvániában van bejegyezve a bank úgy hogy b.szhatod a reklamációdat. Én 50 ezer forintnál többet nem tartok revolut számlán. Internetes vásárlásra használom.
2023. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

#4


Mennyi parázós nyomi. A remtortenetek tulajdonosai nincsenek tisztában a szabalyokkal, sem pedig a sok károgó.


En minden be nem fektetett penzem a revoluton tartom, jelenleg is tobb millios nagyságrend.

Sőt, az egyik cégem is Revoluton bankol, altalaban több mint 10M ft likvid tartalekkal a kasszában.


Évi 1 milliot sporolok csak a céggel a Revoluton a hagyomanyos bankokhoz kepest.

2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 qkker1 ***** válasza:
51%

#5


Paragézával ellentétben én is nyugodtan tartok 25-30000 €-t a Revuluton.

2023. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért kell lepontozni másokat #5 és 6#-ot. Igen, valóban történtek kellemetlen esetek, DE nem ez a jellemző és valószínüleg dolgozik rajta a revolut, hogy ezt megoldja vagy már talán meg is oldotta/kellően redukálta.

A másik dolog pedig az, hogy brutálisan nagyot lehet spórolni, ha revolutot használsz, szóval megéri ezt a kockázatot bevállani, mert kicsi az esély, hogy veled is előfordul.


De amúgy ha netán lockolják is az accountod, akkor hosszabb szenvedés után nagy eséllyel visszatudod szerezni, pláne ha régóta vagy ott, nem kis pénzeket mozgatsz és van csomó hivatalos papírod. Persze ez elég stresszes és lehet 2-6 hét is lesz, DE nem fogod elveszteni a pénzed.

Igen, helyi banknál erre nulla az esély, de ha van egy kisebb céged, akkor inkább bevállalod ezt a kockázatot, mert nevetségesen sokat tudsz spórolni.



Ha pedig a revolut problémás, akkor meg ott a wise:D nincs rémsztori, igaz cserébe nem annyival járaz jobban, mint revoluton. De ugyan úgy nagy összegre biztosítva vagy és minden létező előírásnak ugyan úgy megfelelnek.

2023. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Valaki linkeljen már ide ilyen rémtörténeteket, mert én facen benne vagyok pár revolutos, finteches csoportba pár éve, de eddig még nem láttam olyan kizárásos sztorit ahol ne rontott volna el valamit a felhasználó.


Amúgy meg ha zárolnak valami miatt akkor adnak időt kivenni a pénzt. Csevegőben meg kb egy percen belül válaszol élő ember ha kéred.

2023. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

“ Azt kerdezi a kerdezo, hogy magyar banknal nyisson devizaszamlat vagy Revouton vagy Wisenal.”


Igen, ez volt a lényeg. A külföldi munka/élet miatt melyik a jobb hosszútávon, vagy addig amíg ki nem költözök.

2023. jan. 2. 11:04
 10/12 krwkco ***** válasza:
36%
Interactive Brokers is szóba jöhet.
2023. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!