Van még létjogosultsága és jövője a kriptovalutáknak?
Minden a digitalizációról szól, az elektronikus fizetési rendszerekről, digitális pénzek szerintem a jövő.
Csak úgy ez kormányoktól független, manipulálhatatlan, átláthatatlan kicsit, ezért nyilván nem is tetszik az államoknak.
Néha felkapják, olyankor feltör jó magasra az árfolyam aztán leereszt a lufi.
Nincs semmilyen reálgazdasági hatása, csupán egymás között osztják újra a vagyonukat azok akik kereskednek vele. Két szereplős egyszerűsítésben:
Lalinak van BTC-ja, Józsinak nincs.
Józsi ajánl érte 1 USD-t, Lali elfogatja. Józsi hajlandó eladni a BTC-t 10 USDért. Lali visszaveszi, mert látja hogy tízszerezni lehet vele. Most ő 100 USD-t kér. Józsi megveszi tőle, mert látja 10-szereződik az árfolyam, a kriptoban van a nagy pénz lúzerek. Kínálja 1000 USD-ért. Lali most veszi mert aki lemarad kimarad. Máris 1000 USD az árfolyam. 10000 alatt el sem adja, kriptoban van a jövő. Józsi meg is veszi, mert decemberre már milliókra saccolják az árfolyamot. (Főleg Lali) “Na Lali megveszed 100000-ért? Lali? Lali?!!”
Ugyanez történik csak soksok Lalival és Józsival. Annyi történt, hogy a vagyon átvándorolt Józsi zsebéből Lali zsebébe. Semmilyen érték nem jött létre, nem keletkeztek reáljavak - makrogazdasági szempontból egy nagy nulla a hatása, egy zéróösszegű piramisjáték.
:)) az arnak semmi koze ahhoz hogy vane letjogosultsaga vagy nem.
Twitter amazon facebook zoom stb stb cegek is bo 70 szazalek bukoba vannak a csucstol, akkor nekik sincs?
2008ba a bankok amik 99.99 szazalekot estek nekik sincs? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!