Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az álláskeresési járadékot...

Az álláskeresési járadékot miért nem kötik ahhoz, hogy amíg nem szerez az ember új munkahelyet addig közmunkán kell lennie cserébe?

Figyelt kérdés

Most mondok egy példát:

Kiss Jóska nem kell a munkahelyére ezért 20 év után kirúgják.

Elmegy munkanélkülire és kapja az álláskeresési járadékot az én adómból aki robotol.

Ezek után nem az lenne a minimum, hogy Jóska ezért a pénzért amit kap nem otthon a tv előtt döglik hanem takarítja a gyerekem iskoláját és a lakóhelyem környezetét?


2022. nov. 5. 12:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Hozzátenném azt is annak aki azt írta 90 napig jár a járadék hogy ez nem teljesen igaz mert nekem 60 nap után megszüntették mert nem vállaltam el egy ő általuk szervezett munkát ugyanis más településen lett volna több műszakba. Tehát ha ők ajánlanak munkát akkor vagy elvállalod vagy megszüntetik ezt a kevés segélyt is :) egyébként meg mindenki aki jogosult rá teljesen megérdemli hogy kihasználja ezt a pár hónapot én az egész nyarat itthon töltöttem és ennyi pont belefért. Elég adót fizetünk be. Ennyi erővel ha azt nézzük hogy Józsika 20 évig fizeti a tb járulékot és mondjuk 20 év alatt 5 ször volt orvosnál akkor mennyit vett ki belőle? Ami jár ki kell használni kész.
2022. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, én direkt mondtam fel 3 hónappal a másik munka fix kezdése előtt, mert kapni akartam az álláskeresésit és pihenni akartam, majd utána ugyanúgy mentem dolgozni az új helyre, mintha nem mondtam volna fel korábban. Remélem, összeszrod magad ettől a hírtől, wow, nyertem vele pár hónap pihit meg egy félfos fizunak megfelelő pénzt...
2022. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Én is úgy tettem, mint a 12-es válaszoló.


27 év után úgy gondoltam, jár 90 nap pihi. Nagyon jó volt feltöltődni végre, nem felkelni reggel 4 órakor a munka miatt.

Mai összegekkel számolva 27 év alatt több, mint 2 millió forint munkaerő-piaci járulékot (bruttó fizetés 1,5 %-a) vontak le a fizetésemből, hogy majd egyszer 90 napig kaphassam azt a sz@ros havi 40-50 ezer forint "segélyt".

Ez 8 éve volt...

2022. nov. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"addig közmunkán kell lennie cserébe"


... ja és a közmunkaprogramból 3 hónapra ki voltam zárva...


Ugyanis én "rúgtam ki" 27 év után a munkáltatómat azonnali hatállyal.

2022. nov. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a szégyen hogy csak 3 hónapig jár az álláskeresési. Az EU s országok között természetesen ebben is tökutolsók vagyunk, a legtöbb helyen 8-12 hónapig lehet igényelni. 3 hónap alatt csak akkor találsz munkát ha nagyon keresett szakmád van (akkor meg igazából szükséged sincs erre a pénzre) vagy ha az első munkalehetőséget elvállalod.
2022. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ez a 12 hónap egy vicc

Most gondold el ha valaki úgy dönt hogy kihasználja

Akkor 12 honapig az állam fogja eltartani hogy tv-zgessen?

2022. nov. 18. 21:47
 17/19 anonim ***** válasza:

"Most gondold el ha valaki úgy dönt hogy kihasználja"


Látom, Te csak az "irigység" oldaláról tudod megközelíteni a dolgokat.


Egy fenti példánál maradva, 27 év után azért ne legyen már "kihasználás szaga" annak, ha valaki akár 12 hónapig él ezen az ellátáson, mert mondjuk nem talál megfelelő munkát. Ez valójában nem "döntés" kérdése, hanem adott helyzet, életkörülmény kérdése. Fizetett előzetesen azért, hogy ez járjon neki? Igen. Fizetett. Amikor levonták tőle az ehhez szükséges járulékot, akkor sem kérdezték meg, hogy akarja vagy sem. Kötelezően levonták. Pont.


"Most gondold el ha valaki úgy dönt hogy kihasználja"


Azt ugye tudod, hogy együttműködési kötelezettség van a munkaügyi központtal? Valamint, hogy a jogszabályok feltételeket szabnak az ellátásra jogosultsághoz. Tehát az nagyon sántít, hogy az ellátott "dönt" a sorsáról. Úgy kivágják az ellátásból, ha arra okot ad, hogy csak na.


"Ez a 12 hónap egy vicc"


Nem vicc. Kimutatták, hogy egy megfelelő állás elérése átlagban 1 év időtartam. Persze itt nem a droidokra gondoltak (ez nem lenézés a részemről, mert igencsak sajnálom őket). Én 6 hónapig nem találtam nekem megfelelő állást. De tisztában voltam azzal, hogy nálam ez hosszú időt fog igénybe venni.


Engem háromszor közvetítettek ki munkahelyre. Egyiket sem fogadtam el, még csak el sem mentem oda. Cserébe álláskeresést segítő tájékoztatóra rendeltek be, ahol képzéseket ajánlottak. Jeleztem, hogy nézzék már meg az "előéletem", aztán hagyjanak békén. Megtették, utána el is hagyhattam a termet, a többieknek maradniuk kellett. Soha többet nem kerestek, csak folyósították az ellátást, mert belátták, hogy ők nem fognak tudni nekem megfelelő állást felkínálni. Fel sem merült bennük, hogy közmunkára "ítéljenek".


A végzettségemmel/hasonló képességekkel rendelkezőket fejvadász cégek keresik, ha valahol szükség van rájuk, nem pedig a munkaügyi hivatalon keresztül találnak munkát. Végre ezt belátták, és onnantól kezdve békén hagytak.

2022. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha valaki megdolgozott érte, hogy igénybe vehesse, akkor miért ne élne ezzel a lehetőséggel? Ezt nem csak úgy a semmire adják, számold ki ha csak bruttó 500 ezres fizetésből havonta 160 ezret befizetsz az államnak adó formájában, az egy év alatt kb. 2 millió forint. Nehogy már ebből ne kaphasson vissza pár százezret ha olyan helyzetbe kerül hogy szüksége van rá. Aztán vedd még hozzá az 27% ÁFA-t amit szintén az államnak fizetsz minden egyes vásárláskor. Ha veszek valamit pl. 200 ezer forintért, abból a vételár negyedét 54 ezer forintot az államnak fizetek be! És vajon hova tűnnek ezek az adóforintok? Mit kapok érte cserébe? Egy nagy lehúzás az egész rendszer.
2022. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Jóska a saját adóját éli fel, nem a tiedet. Én viszont jó, ha évente dolgozok egy hónapot, a maradék időre kapom az aktív korúak ellátását. Na azt a te adódból kapom. 26 éves vagyok és szeretek csajozni, sportolni meg kikapcsolódni a természetben. Majd az olyan, mint te, dolgoztok helyettem. Évközben is vannak különböző segélyek, de azt már az önkormányzat adja. Közvetve persze az is a te adód. Úgyhogy köszi. Este megyek bulizni.
2022. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!