Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy lakást, benne...

Vettem egy lakást, benne rejtett hibával. Tudom valahogy érvényesíteni, hogy ne nekem kelljen kifizetnem?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy vettem egy lakást, és rejtett problémákba ütköztem. A konnektorok fele nem működik, az egyik ki is füstölt, illetve beázott az alattunk lakó. A vìzvezeték problémáról tudott is az eladó, ezt a minap el is ismerte (persze fizetni nem hajlandó) a villanyt tagadja. Villanyszerelő ma megnézte, azt mondta kizárt, hogy ezt nem tudta, ezt jegyzőkönyvbe is veszi ha szeretnénk. Na most, az aláírt adásvételiben szerepel, hogy az eladó kijelenti, rejtett problémája az ingatlannak nincsen és erre szavatosságot vállal. Van esélyem így két hónappal a birtokbaadás után érvényesíteni valamit? Azóta nem voltunk az ingatlanban, azért most derült csak ki.

2022. okt. 22. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj ügyvéddel!
2022. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az természetes, de ideges vagyok és gondoltam hétfőig hátha tud valaki bíztatót mondani.
2022. okt. 22. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt igy leirta akkor simán van eselyed barmire
2022. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fsms ***** válasza:
94%
2 hónap nem gond. Igen van esélyed, viszont egy drága hosszú eljárás után lesz, ha polgári eljárás lesz. Próbálj meg peren kívül megegyezni.
2022. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 22. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Persze. 5 év garancia van a szerződött állapotra.

Tértivevényes levélben kérd meg a javításra a volt tulajt, és hívd is fel előtte.

2022. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem ilyen egyszerű.

Amikor birtokba veszed a lakást, neked kell átvenni műszaki szempontból.

Ha valami nem oké, arról jegyzőkönyv, és kéred a szerződés szerinti állapotot.


Ha már hónapok óta birtokon belül vagy, az eladó joggal fogja kérni, hogy bizonyítsd be, hogy ezek a hibák az eladás előtt is fennalltak, és nem te okoztad őket.


Ennek a bizonyítás legtöbbször nagyon nehéz.

2022. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Több konnektor mögött pl hiányzik a vezeték, illetve q vízről tudott.
2022. okt. 22. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem lehet megvetted, onnan már a te dolgod, és bajod . Jól néznénk ki .
2022. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha néhány napon belül szólsz, hogy ezt tapasztaltad, akkor még oké. De két hónap múlva, az már kicsit sok szerintem. Egy lakás elég nagy érték ahhoz, hogy mikor birtokon belül kerültél, mindent leellenőrizz, hogy minden olyan-e, amilyennek megvetted. De ha a környékére sem mégy hónapokig, akkor sem egy beázást, sem egy csőtörést menet közben nem fogsz észrevenni...
2022. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!