Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy a jó...

Miért mondják sokan hogy a jó szakmunkás aranyat ér?

Figyelt kérdés

Nekem több szakmám is van van egy festő mázoló és van egy gázszerelő végzettségem is.

És hiába van és tudok is benne dolgozni, alig kapok megrendeléseket. Nyilván nem akarok egy szaki vagy egy csapat mellett dolgozni mert keveset fizetnek és nekem nem éri meg. De mint egyéni vállalkozó hiába hirdetés magány nincsenek megkeresések, megbízások.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Mert ebből így nem lehet megélni.


2022. okt. 7. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem értesz a hirdetésekhez.
2022. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Marketingszakemberhez fordulni segítségért.


Hirdetni, hirdetni, hirdetni.


Vagy jó referenciamunkákat csinálni, ha kell, akkor először ingyen és feltenni a youtubra, facéra stb, hogy lássák a megrendelők a munkáidat.

2022. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Mert hiány van a jó szakmunkásokból.


A hírednek kellene eljutnia a megrendelőkhöz.


Bár manapság sokaknak rezsire sem futja, talán ezért lehet, hogy csökkent a kereslet a szakik iránt, mivel az emberek nem újításra költik a pénzüket.

2022. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Fogalmad sincs az üzlethez.
2022. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

A szobafestő-mázoló lenne az utolsó, akit kihívok, kifesteni mi is ki tudunk. De sokan keresik, mert időben biztos jobban megéri. Nekünk ami árajánlatot mondtak, azért én egy fél hónapig dolgozom, szóval inkább nem.

A gépszerelőt nem tudom. Burkoló, kőműves, villany és fűtésszerelő, belőlük biztosan nagy hiány van, és nehéz is találni olyat, aki normálisan dolgozik.

2022. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatok szerint legalább egy év, mire kialakul egy megfelelő ügyfélkör. Ha meg vannak elégedve veled, akkor apránként terjed a híred, ajánlanak egymásnak.


Két házzal arrébb kezdett egy műkörmös. Hirdetett, a kerítésen is kint volt egy hirdetőtábla; senki sem jelentkezett. Néhány barátnőjének felajánlotta, hogy ingyen csinál nekik körmöket. Látva a munkáját, a barátnők ismerősei, munkatársai érdeklődtek, hol csináltatták? Voltak néhányan, akik kipróbálták. Amellett, hogy mutatós volt a munkája, kiderült, hogy sokkal tartósabb is, mint ahol addig csináltatták. Lassan bővült a kör, még távoli helyről is jönnek hozzá. Kb. háromnegyed év alatt lettek annyian, hogy tisztességes jövedelme lett. Sok helyen hirdetett, és minden új vendégétől megkérdezte, hogy honnan tud róla? Senki sem hirdetésből.


Hirdetés rengeteg van; melyiket válasszam pl. 17 gázszerelőből?

A gázkészüléket valaki felszerelte, üzembe helyezte, általában marad karbantartónak, hibajavítónak is. Ha nem, akkor is inkább érdeklődöm ismerősöknél, munkatársaknál, és az ajánlatukra bízom magam.

Ráadásul, például nálam, kizáró ok, ha valaki egyedül dolgozik. Mi van, ha képzésen van, nyaral, esetleg beteg stb. mikor szükségem van rá? Pl. az első, kiválóan dolgozó, akár hétvégén, ünnepnapon is kijövő szerelőnk váratlanul meghalt. Ezt a feleségétől tudtam meg, mikor fűtési idényben működésképtelen lett a kazán. Akárhova telefonáltam, az volt a kérdés, hogy velük végeztettem-e a nyári karbantartást, mert rengeteg a munkájuk, és azokhoz mennek. Végül egy helyen megesett rajtunk a szívük, és egy a környéken lakó szerelő hazafelé tartva „benézett”, hogy ha egyszerű hiba, akkor megjavítja; szerencsénk volt. Azóta velük végeztetjük a nyári karbantartást. Négyen dolgoznak, volt, hogy hibaelhárításra nem a megszokott jött, mert ő sérvműtét után lábadozott a kórházban. Ha ő egyedül dolgozott volna, akkor mi lett volna?

Ezen túl is megtapasztaltam a különbséget. Nálunk a kondenzációs kazánra történő csere 7 órába telt, a kéménybélést is betették, csak alá kellett írnom papírokat, mindenféle adminisztrációt végeztek; „kulcsrakész” volt, 7 óra kiesés volt. Volt köztük tervező engedélyes, gázkészülék biztonsági felülvizsgáló engedélyes is. Még a kéményellenőrzésre a katasztrófavédelmiseket is ők küldték.

Akkortájt volt ugyanilyen csere egy utcabelinél is, egyedül dolgozó szerelő végezte. Jó idő múlva jöttek a kéménybélést betenni, nem tudta összeilleszteni az időpontokat. Aztán három hetet kellett várnia olyanra, aki elvégezte a biztonsági felülvizsgálatot, és mivel kifogást talált, közvetíthetett a szerelő és felülvizsgáló közt. Ő intézte a papírmunkát a gázszolgáltatónál is.


A festetés pedig luxus lett, az árak durva emelkedése miatt lassan a festés is. Ráadásul ez, és a következő időszak nem kedvez; inkább meleg időben festetnek, mázoltatnak.

És elképesztő, milyen festéskönnyítő eszközök vannak, és milyen könnyen kezelhető anyagok. Egy kisszobára olyan árajánlatokat kaptunk, hogy a töredékéből beszereztünk eszközöket, anyagokat, és két nagyszobát is kifestettünk, még faljavításokat is végeztünk. A lányunokám szobájában a harmadik szín van, a rosszra forduló időjárás miatt meg lett tagadva a további változtatáskérés; majd jövő nyáron. Felbátorodva, ajtókat is mázoltunk. Legközelebb már nem kell eszközöket venni.

Sokat segítettek a Youtube videók.

Szakember bizonyára találna hibát, de számunkra tökéletes.

2022. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

"A szobafestő-mázoló lenne az utolsó, akit kihívok, kifesteni mi is ki tudunk. De sokan keresik, mert időben biztos jobban megéri. Nekünk ami árajánlatot mondtak, azért én egy fél hónapig dolgozom, szóval inkább nem."---Azért írtad, hogy irigykedjek??? 1 256 200Ft-os ajánlatot kaptam festésre és ez csak a munkadíj volt, nekem ez sajnos sok havi fizetésem!


Szintén saját kivitelezés lett a vége, így 70e-ből kijött, 2+1 hét szabi festés+lumbágó.

2022. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mészáros Lőrinc a legjobb gázszerelő a világon, mindenhez ért.
2022. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok a kókler az építőiparban, ezért kialakult a megrendelőkben egyfajta bizalmatlanság a szakemberek felé. Aki teheti inkább megcsinálja maga, vagy ismerőssel dolgoztat. Szerintem ez lehet az egyik oka, de lehet hogy tévedek.
2022. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hirdess facebookon helyi adok-veszek csoportokban, szolj ismerosoknek hogy elkezted a sajat vallalkozasod. Adj fel hirdetest az ujsagba, keszits weboldalt magadnak, matricazd fel a kisbuszodat. A lenyeg hogy hirdess mert maguktol nem jonnek a megrendelok ha azt sem tudjak hogy letezel.

Oszi-teli idoszak az nehezebb mert kevesebben festetnek. Inkabb menj el dolgozni valakihez hogy atveszeld a telet es tavasszal folytatod.

2022. okt. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!