Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan várhatom a gázszámla...

Hogyan várhatom a gázszámla alakulását a diktálási mód váltásakor?

Figyelt kérdés

Szeretnék váltani hőmérsékletfüggő számlázásról diktálás alapú számlázásra. Ha most bediktálnám a mérőóra állását akkor az áprilisban leolvasotthoz képest kb. 1000 köbmétert kellene beírnom.

Ebben az esetben egyben számláznák ki az 1000 köbmétert? (Mert az úgy kb. 750000 Ft lenne)

Van valakinek hasonló tapasztalata?


Köszi!



#gáz #számla #diktálás #hőmérsékletfüggő számlázás
2022. szept. 30. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Egyaltalan nem biztos hogy telen nagyobb lesz a szamlad."


Hogyne lenne nagyobb, hiszen télen fűtök. Ez által nyilván több gázt is fogyasztok télen, amihez óhatatlanul társul egy nagyobb összegű számla. Ami kérdéses az az, hogy a téli fűtéssel kifutok a kedvezményes keretből, vagy sem "menet közben".

Az tudott, hogy az év végi elszámoláskor ez rendeződik. De nem mindegy, hogy év közben "előre" fizetek többet, és 1 év múlva kapok vissza, vagy fordítva -> a szolgáltató vár a pénzére év végén.

Ez azért nem mindegy, mert például nem duplája a kedvezményes árhoz képest a piaci, hanem a 7-szerese. Itt adott esetben azért komoly összegekről beszélünk.


"és érdemes-e bejelenteni, hogy valaki mire használja a gázt?"

Lényegében igen, érdemes. Akinél úgy szerepel a szolgáltatónál, hogy a gázt csak fűtésre használja, és valójában nem, annak a nyári fogyasztás diktálós mód esetén a piaci áron számlázódik, hiszen a csak fűtésesek esetén nyáron a jelleggörbe alapján nem jár kedvezményes gáz.

Aki "vegyes" szolgáltatásra van bejelentve, azoknak nyáron is jár a jelleggörbe szerinti kedvezményes áron a gáz.


Átalánynál nyilván mindegy, mert az év végi elszámoláskor helyre kerülnek a dolgok.


Én a magam részéről maradok a diktálósnál, totálisan végiggondolva az egészet, a számlázásokat, az elszámolásokat, a jelleggörbét, a szolgáltató általi fogyasztások becsléseit, mindent...

2022. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá miért magyarázod meg a hülyeséged?Attól mert többet fogyasztasz télen nem biztos hogy a számlád több lesz mert a jelleggörbe alapján jóval nagyobb a kedvezményes határ. Leírom még egyszer.


Januárban ha fogyasztasz 300m3t, akkor annak minden m3e kedvezményes lesz.Így 102ftot fizetsz m3-enként, vagyis kb30-35k-t


Ha júniusban nem fűtesz tehát kevesebbet használsz(mert máshoz azért használsz), mondjuk 80m3t akkor 15m3-t adnak kedvezményesen, a maradék 65-öt piacin fizeted meg. Így kb 15*100 és 65*747 lesz a számlád(mer diktálsz és a jelleggörbe miatt) ami kb 50-k.

Tökéletes példa hogy 220m3-rel kisebb júniusi fogyasztásnál kisebb a számla mint januárban.

2022. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

*

Tökéletes példa hogy 220m3-rel kisebb júniusi fogyasztásnál NAGYOBB a számla mint januárban.

2022. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ha nem értesz hozzá miért magyarázod meg a hülyeséged"


Látom, Te sem tudod értelmezni az olvasottakat...


Ugyanazt mantrázom, amit Te, nem cseng le? CSAK MÁS MEGKÖZELÍTÉSBŐL...

A diktálás miatt télen többet fogok fizetni, mint nyáron, mivel fűtök, még akkor is, ha Te ezt nem hiszed el. Ez független a piaci-kedvezményes ártól. Akkor is többet fizetek, ha benne maradok havonta a kedvezményes keretbe, mivel télen fűtök is a gázzal. Ha havonta nem maradok benne a kedvezményes keretbe, akkor a feletti részt magasabb összeggel fogom fizetni. Tudok róla. Arról is, hogy görgethetem a fel nem használt kedvezményt a következő hónapra. Majd év végén beáll a dolog, vagy visszakapok, vagy sem.


A fentiek teljes tudatában döntöttem úgy, hogy diktálós maradok, ahogy eddig is, hiába terelgeti a szolgáltató a többséget az átalány felé.


Megpróbálnád figyelmesen elolvasni az általam leírtakat, mielőtt lehülyéznél? Köszike...

2022. okt. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Te nem erted bmeg. Azt hajtogatod hogy telen tobbet fizetsz mert tobbet fogyasztast, de ezt nem lehet egzakt módon kijelenteni mindenkire. Ez attol fugg nyaron mennyit hasznalsz mert ha nyaron is mondjuk 50-80m3 korul akkor csunyan meg fogsz lepodni. Ahogy az ismerosom is amikor jott neki a juliusi szamla. Persze valószínűleg visszakapja a nagy reszet, mert benne marad az eves keretben de diktalossal fizethetett egy 80ks szamlat, amit megúszott volna atalannyal.
2022. okt. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszi 15-ös!

Tisztában vagyok vele, tehát felesleges gyámként fognod a kezem. Írtam, hogy télen fűtök vele, egyébként nyáron, a 35 fokos hőségben nem szoktam fűteni. Azért is írtam, hogy télen többet fogyasztok. ÉN!!!! Nem mindenki! Nyilván az, aki fűti egész évben az úszómedencéjét vele, az nyáron is fogyaszt. Még mindig az értő olvasással vannak problémáid, az biztos.


"de ezt nem lehet egzakt módon kijelenteni mindenkire." Nem jelentettem ki mindenkire. Egyértelmű, hogy magamról írtam, nem mindenkiről.


Magam részéről befejeztem, én lapozok, nem követem tovább a kérdést, mert egyre sűrűbben előfordul, hogy kötekedőkkel akadok össze.

Még valami: Felesleges privátban is megkeresned, mert el sem fogom olvasni azt, amit írsz, reagálni meg pláne nem fogok rá.


Üdv!

2022. nov. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

De a kerdesben nem rolad van szó, tehat miert is magadrol beszelsz? Miert relevans a kerdes szempontjabol?

En altalanossagban beszeltem, hogy egyaltalan nem biztos hogy a teli szamla nagyobb lesz diktalasnal.

2022. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!