Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van esélye, hogy az 1990 után...

Van esélye, hogy az 1990 után született generációnak lesz nyugdíja?

Figyelt kérdés
Vagy érdemesebb takarékoskodni?

2022. aug. 14. 10:49
A kérdező szavazást indított:
Igen , lesz
Esélytelen
Csak ha takarékoskodok.
31 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Állami nyugdíjra nincs esély, a jelenleg fizetett járulékokból a mai nyugdíjasokat fizetik ki.

A fiatalok a rendszer vesztesei. A politikai rendszer is a jelenlegi nyugdíjasok kiszolgálására és mozgósítására épít, cél a kisebbségben élő gazdaságilag aktív háztartások elnyomása és kifosztása.

2022. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Valódi megélhetést nem fog nyújtani. Koncot fognak adni nyugdíj címén. Ami a nagyobb baj, hogy erről nincs társadalmi diskurzus és ez a réteg csak fizet és fizet a lyukas zsákba, miközben mindenki tudja, hogy töredékét fogja csak visszakapni annak, amit beletett, mégsem indul semmi, hogy egy fenntartható rendszer alakulhasson ki.
2022. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem lesz. Szerintem a többségünk ezt meg se fogja érni, mert az országnak nem érdeke, hogy legyenek nyugdíjasok. mivel az folyamatos kiadás az államkasszából. Az az érdeke, hogy az egész életed végigdolgozd, ne kérdezz semmit, csak adózz. Aztán haj meg csendben.


Már most vannak cikkek, hogy ki akarják tolni a 70 éves korig a nyugdíjkorhatárt.

2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy a 2-es írja. A nyugdíjból megélni már most is necces, egy nagyon szegény életre elég, a rendszer meg egyre inkább fenntarthatatlan. Valamit majd biztos adnak, de kb. annyira lesz elég, mint most a családi pótlék. Már ha megéled a ~88 éves kort, ami addigra várhatóan a nyugdíjkorhatár lesz.
2022. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1977ben születtem, az elmúlt 4 évet kivéve (kata) átlag feletti fizetésem volt mindig is, 4,8 millió van a nyugdíjszámlámon, lassan 25 éve dolgozom
2022. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Jelenlegi hatalmi érdekek azt mutatják, hogy nincs esély rá.

Lásd:

- Már a mostani nyugdíjasokat is hitelből fizetik. Volt kollégám élettársa a nyugdíjbiztosítónál dolgozik és pontosan tudják, hogy üres a kassza, hitelből megy a kifizetés.

- Az állami egészségügy átalakítása is erre enged következtetni.

Fizess (éhbérből vagy hitelből) vagy meghalsz.

- Oktatás leépítése, így nem cél a magas hozzáadott értékű munkahelyek teremtése, hogy élhető fizetések legyenek, így marad a rabszolgatartás az összeszerelő üzemekben.

- Demokrácia, érdekérvényesítés leépítése. Jogbiztonság helyett, korrupt jogszolgáltatás, ellentmondásos törvények (jogselejt).

- Politikai és társadalmi erkölcs folyamatos romlása.

2022. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Igaz, h a most dolgozók fizetik a nyugdíjat a most nyugdíjasoknak. Ezért is kellett felemelni a Kata adót. Amikor majd a mostani fiatalok nyugdíjasok lesznek, akkor majd az akkori dolgozók fogják fizetni a nyugdíjukat. Amúgy most is van aki több, mint fél millios nyugdíjat kap. A kevés nyugdíjat a régi tsz dolgozók kapják. Meg akik az életük nagyrészét a régi rendszerben dolgozták le, kevés fizuért.

A nyugdíjra is igaz, h már nem az a lényeg, h valaki dolgozzon, mindegy mennyi fizetésért, hanemhogy minnel magasabb legyen a bejelentett fizetése.

2022. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha én most fizetem a mostani nyugdíjasok nyugdíját, az nem azt jelenti, hogy amikor én leszek abban a korban, az akkori fiatalok fizetik majd cserébe az én nyugdíjam?

Ugyanitt, ki milyen magánnyugdíjt ajánlana?😅

2022. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8: de. Ezért nem lesz nyugdíjat. Régóta nagyon kevés gyerek születik, és folyamatosan romlik a helyzet. Tehát majd jóval kevesebb fiatalnak kellene eltartani az öregeket, egyszerűen nem lesznek elegen hozzá.
2022. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9: ez így van!
2022. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!