Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Honvédség miért fizet...

A Honvédség miért fizet ennyire rosszul?

Figyelt kérdés

Nettó 130-ért ki az a hülye aki elvállalja a szolgálatot?


Annyira emberhiány van a honvédségbe, hogy már az 50 év felettieket is felvesznek…



2022. júl. 20. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden állami cég legalja fizetéssel kecsegtet. Általában azok mennek ilyen helyre (MÁV, rendőrség, honvédség stb) akik olyan helyen laknak, ahol semmi munkalehetőség nincs. Dupla szopás, hogy rajtuk kívül még a sógor-koma is fel van véve, helyette is dolgozhatnak. Semmiképp nem szabad belekerülni egy ilyen mókuskerékbe, mert 90 százalékban nincs kiút. Van jónéhány MÁV-os, BV-s és rendőr ismerősöm és jómagam is belekóstoltam. Tudom, Bp-en is rengeteg rendőr, vasutas van, de nagyrészt olyan helyekről ahol nincs munkalehetőség és valamelyik posztkomcsi állami szerv kavarása által kerültek a fővárosba.
2022. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

8 osztállyal mennyit szeretnél keresni? Máshol mennyit fizetnek ilyen túlképzett entellektüeleknek? Mert kb. annyid van ha net 140-et kapsz katonaként...

A katonaságnál a közalkalmazottak keresnek botrányosan szarul.

2022. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert az ország rendelkezésére álló összeg véges. Először is egy része megy Orbán és a NER úrizálására (yacht, repülő, kastély, drog, órák, kur×ák stb) és a politikusok fizetésére, aztán költeni kell ilyen hülyeségekre is mint eü, oktatás, nyugdíj, rendőrség stb, aztán be kell tolni az MVMbe a rezsicsökkentés miatt kieső milliárdokat, ha marad akkor kapsz te is fizut.
2022. júl. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne haragudj kedves kérdező de gőzöm nincs ezt a 130at honnan szedted. Én Őrmester vagyok, a 427ezer forintos alap illetményem mellé jár 50+ezer forint lakhatási támogatás, 10-20% kedvezmény rengeteg helyre, meg egy rakás támogatás. Még a legénységi állomány is bőven 200netto felett keres nemsokára meg 399'000bruttó lesz a fizujuk ami mellé ugyan úgy jön ezer féle támogatás.

Viszont pl.: más állami cégnél tényleg szarok a fizuk. Apám váltókezelő a vasútnál, 250netto körül visz haza

2022. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!