Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretném megtanulni a részvén...

Szeretném megtanulni a részvényekkel való kereskedést. Az én esetemben mit ajánlotok, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Érdekel a gazdaság világa, és szeretném magam fejleszteni ezen a területen (eddig csak állampapírral volt dolgom). Kezdetben csak néhány százezer, max egymillió forintot fektetnék be részvényekbe, amíg bele nem jövök, meg nem ismerem a világát. Nem a nagy haszon kecsegtet, hanem a folyamatok megismerése. Úgy hallom, hogy most sokat estek a részvények, így most érdemes beszálni, amúgy kezdetben OTP részvényeket vennék. Az erre szánt pénzre évekig nem lenne szükségem.


Tehát a kérdésem pontosítva:


milyen számlán lenne érdemes nekiugranom? Random Capital? TBSZ-en is gondolkodtam, de az extraprofit adós dolog miatt elbizonytalanodtam.


Milyen könyvet/anyagot ajánlotok egy teljesen kezdőnek a témában?


Van-e valami egyéb jó tanácsotok, így az elején?


Köszönöm!



2022. júl. 9. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Szia.

Általánosságban a pénzügyekről az alábbi video sorozatot ajánlom:

https://www.youtube.com/channel/UCOlyuatBQNeFDb8u_4YxJ5A/vid..

Ha csak a tőzsde világa érdekel, akkor ugyanitt a 4. előadás videoit ajánlom.

A tőzsdézésről részletesebb, átfogóbb képet kaphatsz, ha elolvasod például Bence Balázs - A sikeres kereskedő c. könyvét:

[link]

Balázsnak egyébként Youtube csatornája is van, azt is bátran ajánlom:

https://www.youtube.com/c/BenceBal%C3%A1zst%C5%91zsdebefekte..

Konkrét elemzési szempontokat, technikákat, stratégiákat rengeteget találsz a neten, én mindenképp olvasnék-olvasnék-olvasnék, mielőtt belekezdenék.


Magyar viszonylatban, kis pénzzel a Random Capital, mint brókercég jó választás lehet, viszont érdemes tudni, hogy a közelmúltban felvásárolta az Erste, így előbb-utóbb valamilyen összeolvadás várható a RC és az Erste saját piaca között, márpedig az ilyen szempontból az Erste az egyik legdrágább itthon.

A TBSZ és az extraprofit adó közötti összefüggést nem teljesen értem.

2022. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!