Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetértesz hogy itthon kell...

Egyetértesz hogy itthon kell egyfajta dörzsöltség, kurázsi ahhoz hogy normálisan meg tudj élni?

Figyelt kérdés

Ha elmész az első szar munkahelyre, lehet annyit fogsz keresni ami az albérlet rezsi kaja költséget is alig fedezi.

Itthon kell egyfajta kurucos rafináltság hogy a megfelelő munkahelyet megtaláld amiből normálisan nyugati módon lehet élni.

Erre sokan nem képesek.


2022. máj. 17. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha normálisan akarsz élni ezek kellenek:

- Piacképes tudás (akár szakma, akár érettségi)

- Vállalkozásra való hajlandóság

- Motiváció

- Long life learning


Attól nyilván nem fogsz jól keresni, hogy 20 évig összedugod a gyárban a 2 vezetéket, vagy meghúzod a présgépen a kart.

2022. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1es vagy

akár diploma akart lenni érettségi helyett

2022. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért bőven vannak szakmák is, amikkel igencsak jól lehet keresni.

Párom hegesztő, lakatos, és nem éppen panaszkodhatunk.

De autószerelő ismerőseim sem élnek rosszul.

Testvérem burkoló, évek óta vállalkozó, rengeteg munkája van, konkrétan megint be van telve egész évre.

Nem mindig a diplomás végzettségűek keresnek jól.

2022. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, és persze szerencse is, pontosabban a szerencsés / kevésbé szerencsés helyzetből ki kell hozni amit lehet, nem belesüllyedni a kulába. Tekintsünk el attól, hogy ki milyen anyagi helyzetű családba született! Első körben onnan nézem a dolgot, hogy általános után hova nyomtak be továbbtanulni. Akit pl. programozó iskolába, annak rögtön mázlija van, mert gyakorlatilag a hálószobából megkeresi ugyanazt a nyugati bért, amiért másnak ki kell mennie Németországba vagy Angliába a sor mellé. Mivel a számítógép nyomkodás nem helyhez kötött munka, itthonról is vállalhatja mondjuk egy amcsi cégnek. Nekem lett két szakmám és egy technikusi bizonyítványom, Bp-en születtem és ott is kezdtem dolgozni. Alaphangon nettó 80 ezernél több fizura nem nagyon számíthattam, bejelentett helyen még annyira sem, ezért jártam a munkahelyeket hétről hétre, mígnem kikötöttem valahol. Bevétel, ügyfelek, raktárkészlet, mindenbe belenyúlhattam, nettó 250 alatt nem kerestem havonta. Aztán jött a nagy munkaerőhiány, 10 év alatt felmentek a számok, havi 600-700 ezret tudok kicsiholni normál munkaidővel egy ilyen munkahelyen, plusz passzív jövedelemként egy lakás kiadva 150-ért. Bejelentve, más helyeken, ahol semmit nem lehet nyúlni kapnék nettó 300-350 között, a különbözet nagy része menne a babasegélyre, stadionra, helikopterre, meg a vállalkozó hízlalására. Úgyhogy észnél kell lenni és nem azon keseregni, hogy anno miért nem a program iskolába vagy plasztikai sebésznek irattak be. Menni kell és csinálni, ha valami nem jó, akkor továbblépni.
2022. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet
2022. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertek egyet, minimalberes meloval kezdtem es most felso vezeto szinten keresek. Csak annyit kell tenni h az igenyeket a fizeteshez kell igazitani es akarni kell kilepni. En legalabbis ezt csinaltam
2022. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet.

Ügyeskedés nélkül, ismeretségek és mások félretúrása nélkül szereztem mindhárom állásomat és lépdeltem előre.


Sokan agresszívan kommunikálnak, kivagyiságot sugároznak, összeférhetetlenek, beszólnak az interjú alatt. Vagy egyszerűen béna az önéletrajzuk. Ha valakit nem vesznek fel egy jobb állásba, sokszor inkább azon múlik, hogy emberileg nem szimpatikus. Inkább fölvesznek egy kedves embert (nem balekre célzok, hanem egy normális hozzáállásúra). Inkább vállalják, hogy betanítanak valakit nulláról, mint hogy olyat vegyenek fel, akivel nem lesz kellemes együtt dolgozni.

2022. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekérvényesítés, határozottság és tudás szükséges, hogy boldogulj. Első kettő azért, hogy pl. jó fizetést tudj kialkudni, utóbbi azért, hogy legyen is mire kialkudni azt.

Nekem az első munkahelyem egy kis cég volt, de már akkor is az érvényes minimálbér kétszeresét kaptam és mivel a szülőkkel éltem, albérletet se kellett fizetnem, szóval jól megvoltam belőle.

2022. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!