Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Abból tudnák pénzt szerezni,...

Abból tudnák pénzt szerezni, hogy rossz állapotba lévő házakat megveszek, felújítóm, majd eladom, hogy nyereségem is legyen rajt? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2022. máj. 8. 20:09
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges
Lehetetlen
10 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi tőked van?


Lesz szerinted vevő olyan házra amit te a saját ízlesed szerint újítasz fel?


Adózni is kell ám ha 5 éven belül adod el...

2022. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Majdnem 15M forint


előbb utóbb csak lesz jelentkező, + ezelőtt lakberendező cégnél dolgoztam, egy kis rálátásom van nagy általánosan arról hogy mit szeretnek az emberek.


Ja az adózásról nem tudtam, mondjuk attól függ mennyi az adó...

2022. máj. 8. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
15 mioból hol veszel te házat? Vmelyik putrinka utcában? 😂😂
2022. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért veszek felújítandót, rossz állapotút, mert az olcsóbb.
2022. máj. 8. 21:07
 5/11 A kérdező kommentje:
De valaki valamit tud erről az adóról, ha 5 éven belül adom el? Mi a neve? Mennyit?
2022. máj. 8. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Beírod a gugliba h ingatlan eladas adózasa 5 éven belül...
2022. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Rossz allapotú ingatlan egy feneketlen zsák


Tovabbra sem ertem, hol van ilyen olcsó ingatlan, ahol aztan majd lesz rá fizetőkepes kereslet..


Ott olcsó, ahol közeltavol nincs munkahely...

De felújítva se fogják megvenni..

2022. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Egy részről 15M-ból maximum zsákfaluban a világ végén veszel olyan házat, amivel egyáltalán érdemes lenne foglalkozni - de nem érdemes vele, pont azért, mert olyan helyen van.

Más részről ha már a végelre is ilyen kevés pénzed van miből újítod fel?

Harmadrészt egy ingatlan értékét SOHA nem növeli a felújítás annyival, mint amennyibe kerül... Ilyet csak akkor érdemes csinálni, ha te magad csinálod vagy ezzel foglalkozol és tökéletes rálátásod / szabad brigádod van, akit tudsz ott dolgoztatni mondjuk 2 munka között.


Azt, hogy te himbi limbizel meg "lakberendezőként" megtervezed aztán iparossal megcsináltatod és eladod - biztos bukó, el kell felejteni.

2022. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha veszel 15 millióért egy lakást és utána 5 éven belül eladod mondjuk 20 millióért, akkor 5 millió forint nyereség után adózol. Ha rögtön eladod, akkor az 5 millió 15%-át, ha később akkor kevesebbet. Illetve azt hiszem van olyan is, hogy az anyagköltséget, ügyvédi díjakat elszámolod költségnek, ennek már utánanézel.

Max akkor érheti meg egyébként a koncepció, ha te magad végzed el a felújítást. Bár ha dolgoztál lakberendező cégnél, akkor tisztában van egy felújítás/bővítés áraival.

2022. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: ezt próbáltam neki magyarázni tegnap este (1-3-6-7 én voltam), de hasztalan.


Na és igen, egy lakberendező tapasztalat kb. 5%-nyi rész egy ingatlan teljes felújításánál, kezdve a statikától a villanyszerelésen át a többi "finomságig".

2022. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!