Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az inflációt mivel lehetne...

Az inflációt mivel lehetne megfékezni ?

Figyelt kérdés
Oké tudom, hogy nagyon bizonytalan a helyzet a világban de az államoknak nincsen semmi eszközük arra, hogy mérsékeljék az inflációt ? Most teljesen mindegy, hogy Hollandia vagy Magyarország vagy Spanyolországot nézzük. Nincs az államok kezében semmi ?

2022. ápr. 28. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy eszköz pl az alapkamat emelése, ezt mi meg tudjuk csinálni, a hollandok, spanyolok nem. De ez is ágyúval verébre, mert ez meg megöli a növekedést.
2022. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hollandok meg a spanyolok miért nem tudják megcsinálni ?
2022. ápr. 28. 21:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak az adó emelés / befektetések csökkentés / emelés lehetőség áll rendelkezésükre, ezt Fiskális politikának nevezik.


A bankoknak pedig a kamat / hitel csökkentés / emelés lehetőség áll rendelkezésükre, ezt hívják Monetáris politikának.


Mind két fél külön külön dönthet arról, hogy mit legyen, de álltalában egyeztetnek. Azt fontos tudnod, hogy (még ha nem is nyilvános) a bankok állnak inkább az államok felett. Ők adják a pénzt, ők diktálják nagy mértékben mi legyen.


Na most az inflációt ellentéte a defláció. magától értetődik ha az infláció akkor keletkezik mikor a gazdaság növekszik és mindenki folymatosan költ és költ (ugye bár fogyasztói társadalomban éllünk), akkor defláció ennek az ellentetje, amikor nem növekszik a gazdaság, az emberek semmit sem vesznem, semmit sem adnak, így semmit sem gyártanak és nincs munka. Magyarán gazdasági válság, majd csőd.


Infláció azért keletkezik főleg ilyen léptekben mert Nixon 1971 ben kivezette az arany fedezetet a pénzről. Szóval annyit nyomtatnak amennyit akarnak. Azért tart most itt jelenleg a magas infláció, mert a pénzt a 2008 as válság után mondjuk úgy, hogy folyamatosan tolták bele a gazdaságba mát szinte ész nélkül. Mindenki kapott hitelt, támogatást és egyebet. Erre a COVID még rá tett eggyet azzal, hogy az emberek azon felül, hogy nem tudtak elejinte munkába járni a szigorítások és karantén, lock down egyebek miatt, pénzt kaptak támogatásképpen. Na most ez mögött a pénz mögött semmi érték nem áll szinte, mondhatni csak bekerült a gazdaságba.


Itt jönnek képbe a globális gazdasági játékosok: Amerika, Kína és Oroszország. A gazdaság világ szinten tőlük füg meg osztva. Jelen pillanatban azon megy a verseny, hogy ki tudja a leg efektívebben csillapítani a válságot alacsony munkanélküliség és főlleg az nélkül, hogy kinyírnák a gazdaságot. Ja és ezzel egy időben körülbelül mind 3 ország amúgy azt szeretné ha a másik kettőt legyőzné.


Szóval elméletben csak annyit egy magas infláció kiküszübülése, hogy kivonják a pénzt a gazdaságból. A valóságban egyrészből igyekeznek ezt egyre kultúráltabban alakítani (így az évek tapasztalataiból) míg a másik oldalon arra játszani, hogy ki legyen az erősebb. Európa és más országok is kisebb nagyobb mértékben ő tőlük függnek. Szóval bizonyos határokon túl, nem tehet meg akármit sem az adott állami vezetőség, sem a centrális bank. Röviden ennyi.

2022. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2022. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az infláció akkor növekszik mikor a kereslet egyre nagyobb mértékben meghaladja a kínálatot. Vagy a kereslet növekszik, vagy a kínálat csökken, vagy egyszerre mindkettő. Jelen esetben mindkettő. A keresleti oldalt növelték a járvány miatt kiosztott támogatások, az alacsony kamatú hitelek és a választási pénzosztás. A kínálati oldalt csökkentették a járvány miatti leállások, az ellátási láncok leépülése, és az orosz-ukrán konfliktus. Az infláció visszaszorításához vagy a keresletet kell csökkenteni, vagy a kínálatot növelni. Mivel a kínálat bővítéséhez további kapacitásokra lenne szükség amely önmagában is keresletet generálna, ezért az egyetlen alternatíva a kereslet csökkentése. Fiskális oldalról a kormányok csökkenthetik az állami kiadásokat és támogatásokat, monetáris oldalról a jegybankok emelik a kamatot, drágítják a hiteleket és ösztönzik a megtakarítást. Mindezek hatására csökken a fogyasztás, és remélhetőleg a kínálat felzárkózik a kereslethez.
2022. ápr. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5ös akkor ha mondjuk egyre többen kénytelenek eladni majd az ingatlanjukat, akkor csökken az infláció is? Mert nő a kínálat? (ingatlanból)
2022. ápr. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Be kell vezetni az Eurót és akkor nem lesz ilyen magas az infláció, mert az Euro övezet gazdasága korrigálja.
2022. ápr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7es és akkor jól járok, ha nekem euro valutában van a megtakarításom?
2022. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6# Akkor az ingatlanpiacon igen.
2022. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De mivel a többségnek az lesz az első, hogy a megemelkedett törlesztőjét kifizesse, ezért a nem létszükségletű fogyasztását más területen is vissza fogja fogni. Emiatt az inflációt fékező hatás más területre is begyűrűzhet.
2022. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!