Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az elektronikus...

Mit jelent az elektronikus jelentkezési kötelezettség teljesítése a munkaügyi központoknál?

Figyelt kérdés

Regisztrált álláskereső vagyok. Nyilatkozatot tettem, hogy vállalom velük az elektronikus kapcsolattartást. Ápr.-ig mindig személyesen jelentkeztem. Ápr.12-re volt időpontom. Gondoltam, akkor most elektronikusan jelentkezem az eugyintezes.munka.hu oldalon. Megadtam a személyes adataimat (TAJ,szül.dátum,anyja lánykori vezeték neve) és beléptem. Utána rámentem az elektronikus kapcsolattartás ikonra, ezt követően a jelentkezési kötelezettség teljesítése ikonra. Majd végül a jelentkezés teljesítése ikonra. Megnéztem az e-mailemet, és ott is volt az NFSZ üzenet: Előírt jelentkezési időpont:2022. április 12.

Tényleges jelentkezés időpontja: 2022. április 09.

A következő jelentkezés dátumáról a kirendeltség majd tájékoztatja.

Ápr.11-én 2 újabb üzenet: Az első: Tájékoztatjuk, hogy jelentkezési kötelezettségének eleget tett 2022.04.09 napon, melyet a Vas Megyei Kormányhivatal Szombathelyi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály elektronikus rendszere elfogadott. A soron következő jelentkezésének időpontja: 2022.04.12. Felhívjuk figyelmét arra, amennyiben soron következő jelentkezési kötelezettségének nem tesz eleget, a kirendeltség törli a nyilvántartásból.

A második: Tisztelt Ügyfelünk!

2022.04.12-én délelőtt személyesen szíveskedjen osztályunkon jelentkezni!

Üdvözlettel: VMKH SZJH Foglalkoztatási Osztály

Én ezt az egészet nem értem. Azért jelentkeztem elektronikusan, hogy ne kelljen bemenni a hivatalba. Gondoltam, kipróbálom ezt a módszert. De nem jött be. Vagy mit rontottam el?

Visszamentem az eugyintezes oldalra. Rámentem az új időpont kérése ikonra, de itt megkellett indokolni, hogy miért nem tudok 12-én megjelenni. Kitaláltam valamit. Másnap (Ápr.12-én) jött az üzenet: Ápr.26-ra adtak új időpontot.

Tényleg nem értem! Mégsem helyettesíti az elektronikus kapcsolattartás a személyes megjelenést?

Meg nem júliusra kellett volna időpontot adni? Nem 3 havonta kell jelentkezni?

Most 26-án viszont tényleg nem tudok elmenni. Nem tudom mit csináljak. Írjak e-mailt az ügyintézőmnek vagy felhívjam, vagy megint új időpont kérés online?



2022. ápr. 22. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilatkozatot tettem, hogy vállalom velük az elektronikus kapcsolattartást."


Ez nem azt jelenti, hogy elektonikusan letudod azt, amit személyesen kéne intézni, hanem azt jelenti, hogy ők nem fognak postán értesítéseket küldeni, hanem elektronikus úton továbbítják azt Neked, mint ahogy kaptál arról értesítést, hogy mikor kell személyesen megjelenned náluk. Tették mindezt elektonikus úton, nem pedig postai továbbítással. Méghozzá azért, mert Te vállaltad az elektronikus kapcsolattartást Velük.


Ha nem tudsz 26-án személyesen megjelenni, akkor jelezd az ügyintézőnek legalább telefonon. Valószínűleg kiküld - elektronikusan - egy értesítést az új időpontról.

2022. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudsz elektronikusan is jelentkezni, ha megetted a nyilatkozatot, ahogy láthattad is.

Valószínűleg Csak azért hívnak be személyesen, hogy valami kis adategyeztetés félét csináljanak veled. Amúgy az előírt jelentkezését megteheted maximum 5 nappal előbb is, ahogy csináltad 12 helyett 9-én tetted meg.

Ha 26-án nem tudsz személyesen bemenni ), semmi gond nem lesz szerintem ha bemész egy vagy két nappal előbb

2022. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyszer meg szerettem volna csinálni én is de hibár írt, majd nekem azt mondták hogy náluk nincs elektronikusa jelentkezés, mindenképp személyesen kell menni
2022. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában akinek van elektronikus jelentkezéses megállapodása, azokat is behivják személyesre. Azért, hogy nekik legyen munkákuk alibiből. Mert már kevés a munkanélküli és a saját létjogosultságukat igazolják igy.
2022. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!