Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha olyan állásra jelentkezem,...

Ha olyan állásra jelentkezem, ami egy másik megyében van, 300 km-re (ott is akarok letelepedni) akkor csatoljak motivációs levelet vagy bármilyen kísérő levelet, hogy miért akarok ott állást?

Figyelt kérdés

A helyzet úgy áll, hogy én jelenleg az ország keleti részén élek. Itt ugye nem igazán lehet jól keresni, eddig viszonylag jól tudtam, de piszok sok túlórával (átlag heti 56-60 órával; heti 2-3X 12 óra + szombat); így is 350-370-re jön ki. Ami jól hangzik, de ugye sok mögötte a munka...

Ez így nekem jó is lenne, mert ennek ellenére nem kell megszakadnom, és 12 óra után sem érek haza (nagyon) fáradtan, de nem vagyok egyedül ezzel a gyárban, sokan túlóráznak és ezért megnövelték a létszámot, hogy kevesebb túlórát kelljen kifizetni; így én is kevesebb pénzt kapok.

Itt a megyében de még a környező megyében nincs még egy ilyen hely ahol ennyit lehet túlórázni (már itt sem sokáig); így túlóra nélkül vagy kevés túlórával se keresek messze se annyit, mint amennyiből megélek. A környező helyeken, sőt, megyékben is keveset lehet keresni túlóra nélkül.

Így hát ha munkahelyet kell váltanom, akkor a megyéből is el kell költözni, és jó messze.

Természetesen Győr és Budapest jöhet szóba, igaz ott a lakhatás is drága, de néztem albérletárakat és állásokat is, hát, sok olyan hely van, ahol túlóra nélkül is keresek annyit, hogy az albérletet tudjam fizetni.

Szerencsére GyMS megyében és Pest közelében is vannak rokonok, akiknél lehetek 1-2 hétig vagy hónapig is akár, így nem fontos, hogy szállással legyen az állás, tehát állást könnyen találnék.

Na most hogy ezt a hosszú bevezetőt elolvastad, melynek szükségét éreztem leírni, akkor ha jelentkezek egy olyan állásra, ami GyMS, Pest megyében van (Győr mondjuk c.a 300 km) akkor írjak valami kísérő levelet?

Hiszen ha lakóhelynek be is írom, hogy Budapest vagy Győr, látni fogják hogy hol dolgoztam, biztosan kíváncsiak, hogy miért akarok ott dolgozni, hogyan gondolom ezt az egészet, mit akarok, stb.



2022. ápr. 11. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és lakóhelynek nem is tudok mást beírni, mert ameddig nincsen fix munka, úgy, hogy "félkész" papír nincs a kezemben, addig én fel sem mondok; hiszen csak úgy nem fogok felmondani, max 1-2 napot kíbírok bejelentett munka nélkül, de többet nem. (Ráadásul olyan állást kell találnom, ahol nem probléma az egy hónapos felmondási idő)
2022. ápr. 11. 23:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kísérőlevelbe ilyet írni. Az allasinterju pont erre való, hogy ott mondjuk el ezeket a dolgokat.


Feltéve ha behivnak és megkerdezik.

2022. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felesleges ezzel terhelni az önéletrajzodat, írd be a rokon címét. Csak annyiban érdekli a cégeket a címed, hogy be tudsz-e onnan járni. Hogy ez egy hostel, bérlemény vagy egy rokon/haver kanapéja, az teljesen mindegy nekik.
2022. ápr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aha oké.

Igen arra is kíváncsi vagyok, hogy meglátják azt hogy most 300(+) km-re dolgozom, még ha lakhelynek be is írom a rokon címét, akkor nem lesznek kicsit összezavarodva?

Vagy egyszerűen tényleg írjam az önéletrajzba a rokon címét, csak azért, hogy lássák hogy ne tudok járni (és hogy honnan)?

2022. ápr. 12. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lesznek összezavarodna, arra fognak gondolni logikusan, hogy költözöl/költöztél. Szerintem írd be nyugodtan a rokon címét (én ezt tenném, nem vágnám saját magam alatt a fát), ha nagyon akarod, akkor odaírod zárójelbe mögé, hogy az állás megszerzésétől kezdve lesz ez a címed, jelenleg x településen laksz.

#2 vagyok

2022. ápr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!