Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankkártyaszám és CVV/CVC kód...

Bankkártyaszám és CVV/CVC kód használatához kér a bank megerősítést a tulajdonostól?

Figyelt kérdés
Odaadtam véletlen (irataim között volt) valakinek a bankkártyámat, aztán nyilván visszakaptam,de végig futott az agyamon,hogy mivan ha felírta róla a bankkártyaszámot és a CVV/CVC kódot? Sajnos a bizalmatlanságom nem alaptalan,de ez egy másik történet. Kíváncsi lennék ha esetleg használná interneten akkor kapok e értesítést erről a banktól? Alap,hogy a személyazonosságot megkell erősíteni/hitelesíteni internetes használathoz vagy ezt külön kell kérni az adott banktól? Most mínuszban van a kártyám szóval egyenlőre semmire sem tudja használni,de szeretnék majd pénzt feltölteni rá úgyhogy a biztonságért előtte ezt elszeretném intézni. Köszönöm a válaszokat előre is!

2022. ápr. 9. 09:48
 1/8 anonim válasza:
100%

Lehet bankonként eltérő, így csak a saját tapasztalatomat tudom írni.


Nekem belföldi tranzakciók esetében a banki applikációban is jóvá kell hagynom az adott tranzakciót és csak utána vonja le az összeget.

Viszont azt vettem észre, hogy ha külföldi webshopban vásárolok, akkor nem kéri az applikációs megerősítést.


Lehet érdemes lenne lecserélni a bankkártyádat és akkor új CVV/CVC kódod lenne.

2022. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belüli tranzakció esetén kötelező a kettős azonosítás, de pl. amerikai oldalról tud vele rendelni.
2022. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
SMS-megerősítés kell minden EU-n belüli online vásárláshoz...
2022. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sms megerősítés mindenhez az eu-n belül se. Sőt cvv kód se kell minden online vásárláshoz.


Tiltasd le a kártyát!

2022. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: hol nem kell????
2022. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Ott, ahol egyszer már nemrég fizettél. Pl. ha Foodpandán megadod a kártyád, első alkalommal kell az azonosítás, utána már nem.
2022. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5, pl előfizetéseknél vagy az amazon pl sose kérte a cvv kódot se, ha a kártyát hozzáadtad, utána meg simán levon mindent róla

és ha jól rémlik az apple payhez való hozzáadáshoz se kell megerősítés csak a kártya maga

2022. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Arra jutottam, hogy akkor új kártyát csináltatok, biztos ami biztos. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!