Mit jelent a cégnevekben a "cor" végződés?
Nincs közvetlenül ilyen összeköttetés a felsorolt cégnevek közt. A "tex" valóban utal általában a textiliparra, de a "cor"-nak nincs köze semmihez.
A SENCOR japán. A "SEN" az japánul az "ezer", a "COR" pedig latinul a szív. Nem véletlenül szólt az eredeti leírásuk úgy, hogy "the brand of thousand hearts", azaz "ezer szív márkája".
A Monacor valójában a pepitája a Polaroidnak. A Polaroid eredetileg a cég/márka volt, ami a klasszikus és világhírű instant kamerákat gyártotta. Mégis, szinte senki nem hívja ma sem "instant kamerának" ezeket a gépeket, hanem polaroidnak, függetlenül attól milyen márka.
A Monacornál ugyanez megfordítva. Eredetileg INTER-MEDACOR volt a cég neve, de az egyik termékcsoportjuk, a Monacor-széria olyan szinten berobbant, hogy jobbnak látták a komplett vállalatot ezalatt a név alatt futtatni.
A Medicor-nál pedig tényleg a "corporation" lenne, azonban volt egy pont amit nem lehetett elhanyagolni akkoriban. Eredetileg "MEDICORP"-nak akarták nevezni, "P"-vel a végén, nemes egyszerűséggel mint "Medical Corporation", de a különböző "corp" végződések már akkor is népszerűek voltak az amerikai cégeknél.
Mi 1949-ben alapító tagjai voltunk a KGST-nek. 1956-ban, nem lett volna túl jó visszhangja, ha a Szovjetunió égisze alatt "amerikai stílusú" nevet kap az egyik vezető vállalat, ezért mindenféle mögöttes tartalom nélkül, egyszerűen levágták a végéről a "p" betűt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!