Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért adják a nyugdíjasok a...

Miért adják a nyugdíjasok a postásnak a nyugdíjuk egy részét?

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom, hogy a nyugdíjasok -ha csak a pénzérmét- a nyugdíjuk egy részét a postásnak adják. Apám az utolsó alkalommal 500 Ft -t adott.

2022. febr. 18. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Tartsd annak. Szíved joga. Neki pedig szíve joga adni belőle.
2022. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert a kommunizmus melyen belejuk egett
2022. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert a magyarok görcsösen adnak borravalót, mintha nem lenne holnap. Mikor diákmunkás postás voltam 150 ezer volt a fizum, 200 ezer a borravalóm, de a borravalóm nagy részét le kellett adnom a kollégáknak hogy szétosszák egymást között. Egyik hónapban nem adtam le, ki is rúgtak.
2022. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért tartod felháborítónak? Saját pénzükkel azt csinálnak, amit akarnak.


Én nem felháborítónak, hanem hülyeségnek tartom. Eleve miért jó postán kérni?

2022. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Én se gondolom felháborítónak. Ő pénze, ő döntése.


Szokás szolgáltatás esetén borravalót adni, de mostanában egyre jobban kezd kikopni. Az időseknél még jobban fenn maradt ez a szokás.

2022. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
100%
Azért, mert sokan azt adják oda, amit a bank levont volna tőlük, ha utalással kapnák. Sok idősnek kényelmesebb, ha helyükbe viszik, esetleg elhozzák a csekkjeiket. És esetleg valaki meg is kérdezi őket, hogy vannak. Sok a magányos, idős ember.
2022. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem az a felhaborito, hogy adnak, hanem hogy ugy kell erezniuk hogy nekik adniuk KELL. meg ugy altalaban a borravalo (+halapenz) intezmenyenek a letezeset tartom felhaboritonak. hogy sokan azt hiszik hogy ha nem adnak extra penzt, akor nem kapnak olyan ellatast. meg ugye a masik oldal, aki elvarja az extra penzt, kulonben nem biztosit olyan ellatast
2022. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek nagy részében általában az aprót szokták a postásnál hagyni.


Cserébe tudod mi van? Az, hogy a postás kinyalja a valagadat. Ha ajánlott levél jön pl. és nem tudja átvenni senki, akkor többször is bepróbálkozik a postás egy napon belül. Pont pár napja tapasztaltam ezt nagyszülőknél.

Bp-en meg örülhetek ha egyáltalán felcsönget a postás és nem csak bevágja csuklóból a cetlit a postaládámba, hogy húzzak el szépen a postára átvenni.

2022. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, otromba túlzás, hogy a nyugdíj egy részét. Én, sokkal jelentősebb összeg esetén érzem ezt megfelelő kifejezésnek. Hogy heti 300 Ft-ot költök lottóra, arra vonatkozóan nem érzem megalapozottnak azt állítani, hogy a nyugdíjam egy részét erre költöm. A TV-, internet-, mobil előfizetés esetén már jogosnak érzem azt mondani, hogy a nyugdíjam egy részét erre fordítom.


Azt végképp nem értem, hogy miért itt háborogsz, nyilvánosan? Mi közöd van ahhoz, hogy idegen, tőled független emberként, például én, mire költöm a nyugdíjam? Nem vagy a gyámom.

Ha úgy gondolod, nyilvánosság nélkül, legfeljebb édesapádnál háboroghatsz. De, lehet, hogy ő is kétségbe vonja a jogosságát, és közli, hogy semmi közöd hozzá, foglalkozz a saját dolgaiddal.

Nem hiszem, hogy még vele kapcsolatban is okod van fortyogni; ennyivel nem károsít meg, nem veszélyezteti az örökséged.

2022. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!