Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíj megállapításához...

Nyugdíj megállapításához előleget ? Mekkora összegű?

Figyelt kérdés

Idén januártól vagyok nyugdíjas, egyelőre nyugdíj előleget kapok.

A rendes nyugdíj megállapítása tavasszal lesz,ha kijön az új valorizációs szorzó.

A kérdésem az lenne- mivel erre sehol sem találtam konkrét választ-, hogy a megállapított előleg hány százaléka a végleges nyugdijnak?

Vagyis kapok x összeget most, ennél kisebb vagy több lesz a végleges?

Akit ez érint,vagy szakértő, szívesen várom a válaszokat!



2022. jan. 28. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt majd akkor tudod meg, ha kijön az új szorzó.
2022. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudtam eddig is.:) Lehet rosszul fogalmaztam,de a kérdésem lényege az lett volna,hogy lehetséges e hogy kisebb lesz az összeg?az idei szorzó több a tavalyinál állítólag.
2022. jan. 28. 11:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Példa: pl most kapok 130.000,- előleget, áprilisban állapítják meg az új szorzóval.Az az összeg lehet kevesebb?vagyis tegyük fel akkortól kapok majd 98.000,- ftot.ez lehetséges?
2022. jan. 28. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ahogy a masik kerdesnel is leírtam, az eloleg az konkretan az az osszeg amit tavaly kaptal volna ha tavaly mesz nyugdijba.


De mivel iden mentel igy az uj osszeg nagyobb lehet mert az egesz eletpalyadra rajon az uj szorzo.

2022. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké így már értem! Nagyon köszönöm a választ/ segítséget!
2022. jan. 28. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában úgy állapítják meg az előleget, hogy a végleges nyugdíjnál kevesebb legyen, ne keletkezzen tartozás. Ezért nem járnak rá az emelések. Akkor fordul elő, hogy kevesebb lesz, ha utólag kiderül, hogy valamilyen adat mégsem helyes, vagy nem volt megfizetve járulék, ilyesmi. Én legalábbis ilyet láttam.
2022. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!