Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki regisztrált munkanélküli,...

Aki regisztrált munkanélküli, neki az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizeti a munkaügyi központ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 02:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
Nem,magadnak kell fizetni,havi 8e Ft most már
2022. jan. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Lepontoztam az egyest, de végiggondoltam és nem mond hülyeséget. A kérdésből nem derül ki, hogy kapsz-e álláskeresésit - ha nem, akkor magadnak kell fizetned.
2022. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben kap ellátást is, pl álláskeresésit vagy munkaügyin keresztül végez tanfolyamot az "állam" átvállalja. De csak azért mert valaki regisztrált még ugyanúgy fizetnie kell a 8 ezer Ft-okat.
2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi szolgáltatási járulék összege idén már nem 8000 hanem 8400/hó
2022. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy jogosult az álláskeresési járadékra akkor neked kell fizetned, havonta.


Illetve szociális alapon igényelheted és 1 évre megkapod (ha megfelelsz a feltételnek, ami lényegében annyi, hogy nincs jövedelmed). Ehhez kell kérni a munkaügyitől igazolást, hogy jelenleg regisztrált álláskereső vagy náluk, ellátásban nem részesülsz. A papírokkal elmész a kormányhivatalba és ott tudod intézni.

2022. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A szociális alapon való ingyenes tb-igényléshez nem kell a Munkaügyi Központból semmi, nem feltétele a munkaügyi központos regisztráció sem. Az az FHT-nál van csak
2022. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 28. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:

6. Akkor hogy igazolod, hogy nincs jövedelmed és nem tudod fizetni a TB-t?

Komolyan kérdezem, mert nekem mindig kérték a munka ügytől a papírt , igaz régebben volt. FHT-t meg soha nem kértem, nem akartam közfoglalkoztatásra menni így kizárólag a tb-t igényeltem és megadták, de kérték az igazolást, hogy álláskereső vagyok- tehát nincs jövedelmem, ezzel igazolva a szociális indokoltságot.

2022. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a beadandó kérelemnek része a vagyonnyikatkozat, amibe részletezed mind van vagy épp semmid nincs, meg a kérelembe is van jövedelmi adatok feltűntetésére szolgáló táblázat. Ha nincs semmilyen feltűntetendő bevételi forrás, át kell húzni simán és ennyi.
2022. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez időt spórolt volna régebben, ha tudom, hogy elég ,munkaügyiben általában sokan vannak. Igen a kérelemre emlékszem még volt együtt élő családtagok és ha van nekik is a jövedelme. Akkor azért kérte az ottani ügyintéző, hogy ha már vittem a papírt átveszi? :D


Na mindegy, a legjobb ha nem kell ilyenért menni. Ha meg kell akkor még egyszerűbb.

2022. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!