Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan fellebezhetem meg ha a...

Hogyan fellebezhetem meg ha a gyámhatóság egy fenntartásos számlán akarja kezelni a vagyonom?

Figyelt kérdés
Én részlegesen korlátozó gondnokság alatt vagyok. A pénzkezelésben nem vagyok korlátozva mégis a gyámhatóság úgy határozott, hogy az ingatlanom eladásából befolyt összeggel nem rendelkezhetek szabadon. Az adásvételi szerződésben az szerepel, hogy az én bankszámlámra lesz átutalva az összeg. Ezt hogyan fellebezhetem meg? Mit célszerű írni nekik?

2021. dec. 17. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ilyenkor "elválik" a pénzkezelési jog (=havi kereseted vagy egyéb jövedelmed elköltése) az ingatlan értékesítésből, örökségből származó, vagy egyéb nagyobb pénzösszeg felett való rendelkezéstől???
2021. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem. Én csak ingatlannal kapcsolatos jognyilatkozatokban vagyok korlátozva legfeljebb, tehát nem adhatok vehetek ingatlant a gyámhatóság beleegyezése nélkül. Semmilyen egyéb pénzkezelésben nem vagyok korlátozva.
2021. dec. 17. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!