Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebayen a szállítás túlhalad...

Ha ebayen a szállítás túlhaladta a tervezett kiszállítást és visszaigényelem a pénzem, de később mégis megjön a csomag akkor újra ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Vettem egy tárgyat magánszemélytől, már egy hete lejárt a tervezett szállítás határideje. Visszaigényelem a pénzem, de ha megjön utána a csomag akkor mivan? Kell fizetnem? Vagy nem kell, mert átbaxtak, nem akkor jött amikorra ígérték?
2021. dec. 16. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Tied, ingyen es bermentve, az ebay nem szarozik ilyennel. Haverom egy laptoppal jart igy ingyen 400.000 forint...
2021. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a tiéd.


Már semmit sem tehet az eladó miután lezárult a folyamat... az ebay meg nem foglalkozik vele, ha később mégis megérkezik hozzád.


Én mondjuk mindig szoktam írni az eladónak, hogy kifizetném mert mégis megjött, de többnyire csak a magánszemélyek szoktak reagálni a levelemre.

2021. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Akkor visszaigényelem. Abban tudna valaki segíteni? az ebaytől kell? vagy contact seller? olyan opció van, hogy csomag visszaküldése, pénzvisszafizetést nem találok. (be vagyok jelentkezve a profilba ahonnan rendeltem) visszaküldeni nem szeretném, mert azért meg szeretném kapni, de simán lehet, hogy sosem kapom meg és azért jó lenne visszakapni a 60ezret amit kifizettem.
2021. dec. 16. 13:17
 5/7 A kérdező kommentje:
ha visszakérem a pénzemet attól még a magyar vámot ki kell fizetnem? (ez tényleg csak érdekességként kérdezem, nem oszt nem szoroz. Alapvetően már rávettem magam, hogy kifizetem a terméket és megveszem, tehát az se baj, ha holnap megjön és nem kapok vissza semmit) :D
2021. dec. 16. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
A 27% áfa + kezelési költség a posta részéről fix. Ha EU-n kívülről érkezik a csomag, akkor kifizettetik és nem baszakodnak azzal, hogy ki milyen szándékkal küldte.
2021. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: értem világos. ezt szállításkor kell kifizetni? nem tudom pontosan mekkora összegről van szó. Amikor hozza a futár akkor mondja, hogy ennyi és ennyi, vagy ezt nekem kéne tudnom?
2021. dec. 16. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!