Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetem/főiskola mellett...

SAMpernatural kérdése:

Egyetem/főiskola mellett miket érdemes dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Valami olyasmit, ami valahogy kapcsolódik a tanulmányaidhoz. Ez kb másodévtől valami jó szakmai gyakorlat/ pénzzel járó egyetemi projekt (akár teljesen remote). Előtte lehet korrepetálni például, vagy szakmai rendezvényeken segíteni. (Ez elég rugalmas szokott lenni)

Demonstrátor és gyakorlatvezető is lehetsz kb másodévtől, bár anyagilag nem éri meg, tudás és egyetemi előremenetel szempontjából igen.


Ha nem vagy rákényszerítve, szerintem ne dolgozz olyat, ami valahogy nem visz előrébb, kivéve, ha az amolyan hobbi számodra.

2021. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
McDonalds, Tesco árufeltöltő
2021. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nagyon sok mindentől függ, ez szerintem teljesen szakfüggő és az sem mindegy, hogy miért szeretne valaki dolgozni, illetve milyen lehetőségei vannak. Nyilván az az evidens válasz, hogy olyan munkát végezz, ami kapcsolódik a tanulmányaidhoz, de ez nem minden szak esetében megoldható (pl. könnyű helyzetben van egy infós vagy egy gazdasági szakos, de egy gyógytornász vagy egy nyelvszakos vagy pszichológus már kevésbé). Az sem mindegy, hogy pénzt kell keresnie vagy pénzt szeretne keresni az ember, mert pl. a szakmai, gyakornoki pozíciók általában rosszabbul fizetnek (ha fizetnek egyáltalán) mint az átlagos diákmunkák. Az sem mindegy, hogy vidékről vagy a fővárosról van szó, mert szintén nagyok a különbségek. Illetve az sem mindegy, hogy milyen képzésen tanulsz, milyen az órarended stb., egyáltalán mikor tudsz menni dolgozni (pl. a szakmai lehetőségek kötöttebbek szoktak lenni mint a klasszikus diákmunkák, gondolok fizikai munkákra, kereskedelemre, vendéglátásra). Úgyhogy ez szerintem egy összetett dolog, mindenkinek másra van lehetősége és mindenkinek más éri meg.
2021. dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

Attól függ.


A szakmai tapasztalat a legjobb, de erre sok embernek nincs lehetősége, mert nem elég jó vagy nem engedheti meg magának az alacsony bért ami ezzel jár.


Szóval szerintem a legjobb dolog jelenleg ha Budapesten vagy ha elkezdesz FoodPandánál furátkodni.


Jelenleg 800 forint / kivitt rendelés + jatt-ot tudsz keresni.


Átlagosan kitudsz vinni 3.5 rendelést, de ha nagyon király vagy akár 4-et is (de ez nem realisztikus). Átlagosan kb 150 forint borravalót kapsz.


Így máris nettó 3325 forintos órabérnél jársz.


Ezen felül kb akkor dolgozol, amit akarsz.


Diákként pedig összesen havi 25 ezer forintot kell KATÁra befizetned, ami ilyen órabérrel 1 napi munka sem.

(Tehát így a 3325 ténylegesen nem a nettó bér, de rettenetesen közel van hozzá)


Plusz most futár hiány miatt rossz időban extra pénz jár.


Meg bizonyos kivitt címek után kapsz szintén egy kevés pénzt.


Tehát a fentebb írt órabér is magasabb lehet.


Nyílván nem mindenkinek ajánlom. Én is inkább szakmai tapasztalatot szeretnék szerezni, ezért nem is csinálom, de ha a pénz kell messze ez a legjobb opció egyetemista ként.

2021. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ételfutár, webcam modell
2021. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!