Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri lakáskasszát nyitni?...

Megéri lakáskasszát nyitni? Vagy van jobb megoldás is előtakarékosdkodni?

Figyelt kérdés
Ha az embernek nincs túl sok havonta félretehető pénze, csak kb. 25000 Ft, akkor megéri nyitni ilyet, vagy van ennél jövedelmezőbb befektetés is?
2010. szept. 6. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha lakást akarsz majd venni a pénzedből, vagy hitelt előtörleszteni, akkor megéri. Havi 20 ezres megtakarítással 4 év alatt kicsit több, mint 1,3 millió forintot tudsz összegyűjteni, 8 év alatt kb 2,7 milliót. Ezekből az összegekből még nyilván nem tudsz lakást venni, de az önerőhöz nagyon jó megtakarítás, mert egész magas fix hozama van a 30%-os állami támogatás miatt. Van mellette hitelopcióként egy másik rész is. Ha lejár a megtakarítás, az addig összegyűjtött pénz kb másfélszeresét felveheted lakáshitelként a lakáskasszából 3,9%-os kamatért.Ez most marha jól hangzik, az a kérdés, hogy 8 év múlva is olyan jó lesz-e ez a kamat. Valószínűleg igen, de addig senki nem lát előre. Ha van még kérdésed, írj priviben.
2010. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a mai világban a legjobb megtakarítási forma. Havi 20.000Ft után évente már 72.000Ft állami támogatást kapsz minden évben.

A bent lévő pénzed még ezen felül kamatozik is.

Ennél jobb "kamatot" egyik bank sem tud adni.

A családunkban kettő is van és amint lejár az egyik, már kötjük a másikat.

2010. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lakáskassza szerintem akkor jó, ha biztos vagy benne, hogy lejártakor lakáscélú lesz a pénz felhasználása (azon belül is elég kötöttek a felhasználási feltételek). Amennyiben kevésbé kötött lejáratú előtakarékosságban gondolkozol, úgy én egész másat ajánlanék!
2010. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!