Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag tényleg büntethető...

Jogilag tényleg büntethető amennyiben kiírom a negatív tapasztalataim egy boltal kapcsolatban amennyiben nem sikerül megállapodni?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy webshopból az álltaluk eladott termék hibás volt.

Nem voltak hajlandóak kicserélni se bevizsgálni majd hosszabb levelezés után

belementek, ha én saját költségen elküldöm nekik megnézik személyesen a táskát.

Ebbe én nem mentem bele, hiszen a Polgári Törvénykönyv 6:166. §-a úgy rendelkezik a szavatossági/jótállási kötelezettség

teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet (eladó vállalkozást) terhelik.

Erre kaptam egy olyan választ, hogy vagy visszaküldöm vagy nem. döntsek, de amennyiben a jövőben facebookon / emailben írok nekik

a jövőben zaklatásnak tekintik és a szükséges lépéseket az ügyvédükkel megteszik.

illetve ha bármelyik platrofmon (facebook vagy bárhol) negatív kommentet írok róluk akkor is. sőt fenyegetésnek vették azt is, hogy írtam

amennyiben nem sikerül megeggyeznünk és nem leszek kártérítve megfogom osztani a tapasztalataim a webshoppal kapcsolatban az interneten.



2021. dec. 8. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilvános helyen nem írhatsz rosszat név szerint megemlítve, mert et jogilag hitelrontás, és igen komolyan megbüntetnek, ha feljelent az adott üzlet.

Ha bajod van velük, akkor a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz, de facebook és társain (itt ezen az oldalon sem!) nem írhatod ki nyilvánosan a nevüket.

2021. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

akkor minek van pl árukeresőn is vélemény szektor?

ráadásul ez egy nem is túl nagy táskákkal foglalkozó webshop

nem oszthatom meg a saját tapasztalataimat velük kapcsolatban tényleg ?

csak őszintén leírom a saját történetemet.

de rendben akkor marad a fogyasztóvédelem

2021. dec. 8. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Elallasi jogod van.

A velemeny szekciot maguknak reklamkent tartjak oda hiaba irsz rosszat ha akarjak nem teszik ki

2021. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!