Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közterületen hirdetéskiragaszt...

Közterületen hirdetéskiragasztásért mikor és mennyivel bírságolhatnak meg?

Figyelt kérdés
Nem örülök, hogy hirdetéseket kell kiragasztani, de ingatlanértékesítőként kezdett dolgozni a férjem és mivel eléggé pang az ingatlanpiac, próbál minden lehetőséget kihasználni a hirdetésre. Havonta kb. 50ezer ft-ért hirdet interneten, de azokra szinte fel sem hívják, csak ha ragasztgat. A 17. kerületben viszont nincs szinte sehol se fizetős, se ingyenes felület, ahol forgalmas helyen hirdetést lehetne kitenni (Zuglóban pl. van egy csomó), így sajnos marad a lámpaoszlop stb... (ha már nem aktuális a hirdetés, akkor le is szedi, bár ha megbüntetik, akkor gondolom ez nem hatja majd meg őket...)
2010. szept. 1. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
egyszer kaptam egy bál miatt 5ezer forintért, de csak mert rendesek voltak
2010. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és úgy hogy nem a hirdetés ragasztása közben kaptak el, hanem beazonosítottak a telefonszámod alapján?
2010. szept. 1. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Kikerestem neked a jogtáramból. Nem tudom, hogy ezzel valóban foglalkoznak-e, talán a szürkeruhások.


Hirdetményekkel kapcsolatos szabálysértés

8. § (1) Aki

a) a hatóság hirdetményét olvashatatlanná teszi vagy leszakítja,

b) hirdetőberendezést, hirdetőtáblát, illetőleg hirdetés céljára szolgáló ábrázolást e célra ki nem jelölt helyen létesít vagy helyez el,

c) a tevékenységére utaló cégtáblát a tevékenység szüneteltetése alatt vagy annak megszűnését követően haladéktalanul nem távolítja el,

ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Azt a dolgot, amelyre nézve az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott szabálysértést elkövették, el lehet kobozni.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, valamint a közterület-felügyelő helyszíni bírságot szabhat ki.


218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet

2010. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ. Tehát, ha gyorsan tud futni, akkor nincs gond, ha kevésbé gyors, akkor pedig jön a helyszíni bírság :)
2010. szept. 1. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem így van,

A másik, hogy a közterületesek telefonszám alapján nem tudnak rákeresni, sok telefonszám még titkos is.

Szerintem nincs is rá jogosítványuk, nem nyomozhatnak, úgy gondolom.

2010. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szám alapján nem keresnek rá, hisz gondolj bele: Simán mondhatod, hgy bocsika nem én hirdettem, biztos csak egy rosszakaróm. Jó hülyén hangzik, de nem tudják rádbizonyítani.

Bűntetni akkor bűntetnek ha a helyszínen elkapnak.

2010. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most sikerült belefutnunk egy közterületesbe. Felhívott a hirdetésre, időpontot kért a lakás megnézésére reggel 8kor. Várta a kiadó, a férjem, majd ment és közölte, hogy a hirdetéskiragasztás miatt 30ezer ft a bírság. Mondta, hogy nem ő ragasztotta ki, de a közterületes elé tolt egy sajtpapírt, hogy ha az ő érdekében történt a kiragasztás, akkor is vonatkozik rá a törvény és ő fizet, ha hétfőig nem szedi le a hirdetéseket... Azt sem tudja már hol vannak kiragasztgatva. Zárójelbe megjegyzem, hogy ez a 17. kerület, aki iparűzési adóval rendesen legombol, de egy közösségi hirdetőtáblát képtelen kihelyezni... (a 14. tele van ilyenekkel)Egyébként ha valami nem aktuális már és látunk olyan papírokat, amiken a mi hirdetéseink vannak, akkor le szoktuk szedegetni őket. Ja és azt is mondták, hogy eltárolták a telefonszámát és ha bárhol meglátják a hirdetésen kiragasztva, ezentúl jön a büntetés...
2010. okt. 22. 10:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!