Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a kriptó...

Mit szóltok ehhez a kriptó portfólió vizualizációhoz?

Figyelt kérdés

Ma munka helyett ezt csináltam: [link]

Azt mutatja, hogy az általam birtokolt kriptókból mennyim van (y-tengely) és mekkora a market capjük (x-tengely). A vízszintes szaggatott vonal a kriptóim összértékét jelöli, a vízszintes narancssárga 1 millió dollárnál a moon-omat amiről éjszakánként meredező árbóccal álmodom.

A sima átlós vonalak azt jelzik, hogy ha az adott kriptó kilő, milyen utat járhatok be sima HODL-lal további eladás, vétel, staking, farming, bányászat miatti infláció nélkül. Közelítésnek megteszi. A pöttyözött vonalak (először függőleges, aztán átlós) azt mutatják hogy mi lenne ha all-in mennék az adott coinba a többi rovására.

A grafikont úgy kell olvasni, hogy a jelenlegi NANO-mból akkor lenne 1 millió dollárom, ha kb akkorára nőne mint most az ETH, mivel a belőle induló átló a narancssárga vonalat az ETH szélességén metszi, valahol 4-500 milliárd dolláros MC körül. Ez nyilván egy irreális délibáb és soha nem fog megtörténni. Ellenben ha all-in mennék NANO-ba, és a huszonezer dollárnyi kriptómat mind beletolnám, akkor már 30 milliárdos market cappel is meglenne a misim, ami kevésbé abszurd.

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy hasznosnak találjátok-e ezt a vizualizációt, szoktatok-e ilyen módon gondolkozni a portfóliótokról, ismeritek-e a coinjaitok market capjét vagy törődtök-e vele egyáltalán. És van-e valami, amit feltennétek még erre a grafikonra.



2021. szept. 16. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Értem a grafikont, és tetszik is
Értem a grafikont, de nem tetszik
Nem értem a grafikont
12 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam még, hogy kiszélesítem a grafikont mert vannak akik szerint a 10T-nél nagyobb bitcoin se irreális (1 millió dolláros BTC = 20T MC) és akkor már be is jelölöm egy-egy függőleges vonallal, hogy a világ jelenlegi pénzállománya 100T és a világ összvagyona 360T.

Legfelülre, a moon vonal fölé meg rovátkákat teszek a létező kriptók MC-jének helyeire, felirat nélkül. Hogy lehessen látni, hogy 5B feletti kriptóból harminc létezik, 20B felettiből nyolc, 100B felettiből kettő. Nyilván reálisabb álom egy akkora MC, amit már több tucat kriptó elért, mint egy akkora, ami csak a bitcoinnak van.

2021. szept. 16. 16:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, annyi mindenképp látszik hogy BTC-n meg ETH-n meggazdagodni nem fogsz. Ha ennyire az 1M dollárra játszol, miért azokban van a fele pénzed? Százszor több esélye van hogy valamelyik közepes fut be egyszer ilyen ETH szintre minthogy a BTC vagy ETH menjen még 50xet. Az ötlet amúgy nem rossz
2021. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem olyasmi érdekelne ami kordiagamban mutatja de az értéke szerint hogy mi a pillanatnyi arany. S ki is írja.a Binancen van hasonló de abba nem tudom belerakni a Binancen kivulieket
2021. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 - Coingeckon meg tudod csinálni például.
2021. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez eddig a legigényesebb kriptos kérdés itt szerintem. Szép munka, bár én annyira nem tudok azonosulni vele. Több ada kéne bele ;)
2021. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2: Igen, tudom. Még nem döntöttem el hogy mibe tolok nagyobb pénzt, az egész vizualizációt is ezért találtam ki, hogy lássam hogy miből van legalább elméleti esély igazán meggazdagodni. Emellé olvasok is, és 4chan-en is nézem hogy mit hypeolnak a békák. Még semmi nem győzött meg, de egy szép napon a fél portfóliómat bele fogom tolni egy kis-közepes projektbe, aztán hadd szóljon. Addig is viszont jobb BTC-ben és ETH-ban tartani a lóvét mint forintban.

#5: Köszi. ADA-m azért nincs, mert szerintem ahhoz már túl nagy, hogy nagyot robbantson vele az ember, ahhoz meg túl kiforratlan, hogy vakon bízzak benne, mint a BTC-ben és ETH-ban. Nagy kockázat, de kis upside, nem jó kompromisszum.

2021. okt. 4. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!