Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet hatékonyan tanulni?...

Hogy lehet hatékonyan tanulni??? A másik kérdésem pedig az lenne: Hogy lehetek a fiú osztálztársaim körében felkapott vagyis hogy tudok velük jóba lenni???

Figyelt kérdés
Szeretnék tippeket kérni , hogy rendszerezzem a sulis teendőimet , mit csináljak hogy jobban tudjak koncentrálni???

2021. aug. 25. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

A ganulás az egyetemen memorizálásból áll. Minél többféleképpen kell begyűjtened ag információt. Mindezt úgy, hogy megmaradjon a motivációd is. Tehát hallod, leírod, visszamondod.

Asszociációk nagyon sokat segítenek.



Embereknek akkor leszel szimpatikus, ha kielégítet a szükségleteiket. Ez egy ilyen.közösségben általában a társalgási igény. Azaz hülyéskedés 0-24.

2021. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hatékony tanulás: elolvasod, vázlatot írsz belőle, megpróbálod az alapján felidézni. Aztán rövidebb válzatot írsz, és azt is. Míg végül 5-6 kulcsszó marad, amire álmodból felébresztve is emlékszel.
2021. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tanulás: youtube nnvannak jó videók, hogy hogyan írj jegyzetet, de az egyik legfontosabb, hogy a lap alján hagyj mindig 4-5 sornyi helyet és legyen pár cm-s margó. A hely egyrészt azért kell, hogy odaird az orai osszefoglalasokat mikozben tanulsz, masreszt meg szerintem konnyebben lehet megjegyezni ha kisebb helyen van a szöveg (de ez csak szemelyes velemeny). A kulcsszavakat/fogalmakat MINDIG jelold mas szinnel es ird oda a jelenteset egy masik sorba. Figyelj, milyen kerdesekre mondja azt a tanar, hogy ez biztosan benne lesz, ezeket ird fel. Ha már kérdések, probalj meg ora alatt csak ha van idod kerdeseket irni az anyaggal kapcsolatban, hogy később annak alapján tanulhass

Olvasd fel hangosan otthon a tanulni valót, akar az allatodnak vagy egy embernek. Vedd rá valamelyik ismerosodet, hogy kerdezzen ki, s ez neki is jó hiszen o is jobban tudja majd az anyagot. Lehetőleg jól átlátható jegyzetet készíts, figyelj órákon. Ha nehezedre esik a figyelés, probald meg elkepzelni hogy mintha a roxfortba járnál vagy ilyesmi különleges iskolába es úgy lehet érdekesebb. Házit lehetoleg mindig csinálj, vagy ha nem , akkor figyelj a megoldásra. Merj kerdezni a tanártól! Lehet így jobban megérted, mintha egy barátod mondja el, lehet o is rpsszul tudja. Ha van lehetőség korrep re, szerintem inkább menj el, azzal csak jól jársz.


A 2.kérdésben en sem tudok segíteni. Nekem is hasonló problemáim vannak, bár én elsosorban csak baratkozni akarok velük.

Remélem tudtam segíteni :)

2022. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!