Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan aki bitcoinb...

Tényleg van olyan aki bitcoinba bele mer tenni akár több millió forintot is, ez miért éri meg?

Figyelt kérdés
Én még száz ezret se mernék. Azt elismerem ha vettem volna 10 éve most semmi gondom nem lenne mert eladnám. De jelenleg bele tenni nagyon sok pénzt miért éri meg? Ha eladja akkor adó köteles így ami haszna van azt bukja. Ha egyáltalán lesz haszna. Nem?

2021. aug. 16. 12:58
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ám csak 10 éve fillérekért vehettem volna most már nem."


Teljesen lényegtelen. Ha 5 év alatt meg tudod háromszorozni a pénzedet, az már brutális hozam.

Tök mindegy, hogy 10 éve száz vagy ezerszerezni tudtad volna. Azért fektetünk be, hogy a jövőben hozamot érjünk el, nem a múlton kell keseregni.


Amúgy minden bitcoin-tesla sikersztorira jut 1000 másik, ahova ugyanúgy betették az emberek a pénzt és elbukták. Amikor kezdődik a mánia nem tudod megmondani melyik lesz sikeres. Van aki beismeri, hogy piszok szerencséje volt, a másik meg veri a mellét, hogy ő milyen okos.

2021. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen megéri. Igaz, én már elég későn szálltam be és pont a legszarabb pillanatokban vettem, de már nem vagyok minuszban, összességében kb 2000 USD pluszban vagyok. Nyilván ezért nem 100 ezret fektettem bele


És csak a profit részre kell majd adót fizetni amikor fiat pénzre váltod.

2021. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező...rá kell érezni. Nagyrészt "spekuláció"/szerencse kérdése (kb. 90%-ban).

Én az elejétől fogva bitcoin-oztam, a legeslegelején még bányásztam is, amikor megérte egy darab otthoni PC-vel. Nem tudom megfogalmazni, de volt egy olyan megérzésem ott bő 10 éve, hogy jó lesz abba belekezdeni.

Nem bányásztam sokáig, és az elején el is költögettem, amikor elkezdték elfogadni. Ott elrontottam.

Utána már csak kereskedtem vele, folyamatosan realizálva az árfolyam-nyereségeket.


Tavaly márciusban vettem 10 BTC-t 5,165.25 USD-s BTC/USD árfolyamon (305.33 USD/HUF -> 15,770,905 HUF) . Idén áprilisban adtam el 63,588.20 USD árfolyamon (300.65 USD/HUF -> 191,177,923 HUF).

A nyereségem 175,407,018 HUF lett.

Ebből szépen befizetésre került a 30%, maradt 122,784,912 HUF.


Akárhogy is nézem, nem látom, hogy rossz döntést hoztam volna. (ez csak egy tartás volt, mellette sok pár napos/hetes ügyletem volt BTC-vel)

2021. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Ha nem mersz beletteni százezret, akkor ne tegyél, nehogy a hónap végén ne maradjon kajára. Ha viszont van százezer forintod, amit a következő két évben nem kell, akkor gondolkozz el rajta. Én eddig csak vettem bitcoint, sose adtam el, mert csak olyan pénzt tettem bele, ami nem kellett és most se veszem ki, mert jobb helyen van bitcointban, mint bármilyen más befektetésben. Én nem is kereskedek vele, amit megvettem azt tartom, de sokan váltogatják is, de én nem akarom egész nap a digramokat meg a híreket lesni.

Az adót meg már elmagyarázták, nem az árfolyamnyereség után adózol, hanem a kivett pénz után, de abból is csak a nyereség után és jövőre már csak 15%-ot.

2021. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%
#13 büdös kamu, a hatvanezres btc idején már rég asztalon volt az amnesztia és a 15%-os kulcs. Semmilyen épelméjű ember nem adózott le idén kriptó nyereséget 30%-on, pláne nem százmilliók után. USDC-ben vártad volna ki a fejleményeket, ha bármi is igaz lenne a sztoridból. A többévi mélyponton vásárlás és csúcson eladás már csak hab a mesetortán.
2021. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
36%
arról nem is beszélve, hogy a bitcoin április 13-án lépte át először a 63.000-t, egy héttel az szja zárónapja UTÁN :)
2021. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi szakertot occsem :))

1. Ha kicsit utananezel rajossz hogy miert is mernek emberek ebben ennyi pénzt tartani.

2. Az itt negativ kommentelok nagy reszenek semmi befektetese nincs, vagy csak allampapir

3. A DD-t minden befekteteshez a te felelosseged megcsinalni hiaba mond barki barmit te kell donts

4. A bitcoinba sokkal tobb van mint amit a media sulykol, nezz csak utana hogy a neves egyetemeken MIT, Cambridge stb miota tartanak csak crypto temaju eloadasokat

5. Nezd meg a hash ratet es a hash rate novekedesenek sebesseget. Elet egyertelmu indikatora annak hogy jelenleg a bitcoin infrastruktura felepulobe vagy leepulobe van

6. Nezd meg a bitcoin alapu projektek fejlodeset (itt nem a forkokra gondolok ) a lightning network rekordokat dontoget hetrol hetre

7. Tanulj meg tozsdezni, egy sima exel tablazat de akar egy demo szamla is elég ahhoz hogy eljatszadozz a szamokkal, ingyen ki tudod probalni magad es soha be se kell fektess valos pénzt, siman tudsz olyant jatszani hogy mennyi penzed lenne ha....

8. Olvass a technologiarol, a penztortenelemrol, a kozgazrol, nagyon sok nagyon fontos dolog kozrejatszik abban hogy miert is annyi a btc mint amennyi


Ezek csak most kapasbol eszembejutottak, evek ota fektetek bitcoinba, andreeas antonopoulos osszes videojat lattam, az osszes ingyen elerheto egyetemi bitcoinnal kapcsolatos eloadast vegigneztem amit talaltam, mar tobb milliot hozott a bitcoin befektetesem mint amennyit a kovi 10 evben meg tudnek keresni, megeltem mar skalazasi problematol elkezdve operation dragonslayeren at a jelenlegi pow felelmekig mindent. Hiszem hogy ev vegeig elerjuk a 200.000-et es 4 ev mulva akar a 2.000.000-t is, de ha nem akkor megint 4 ev mulva egy dolog biztos, amig az emberek mohok lesznek es penzhez akarnak jutni, addig hosszu tavon (4ev+) a btc ara csak felfele fog menni

2021. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

17: a BTC 2 millió dolláros áron a világ jelenlegi pénzállományának a 40%-át tenné ki. Én hiszek a kriptóban, sok pénzem is áll benne, de aki 4 éven belül ilyesmire számít, az elvesztette a józan eszét.

Kicsit számolj utána, hogy az általad belengetett 40 ezer milliárd dolláros market cap mégis hogy jönne ki egy 8 milliárd lakosú bolygón... Fejenként átlag 5000 dollárnyi bitcoin 2025-ben? Ezt te se gondolod komolyan.

2021. aug. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Igen ám csak 10 éve fillérekért vehettem volna most már nem. "


Most is vehetsz fillérekért bitcoint. Mennyibe is kerül ma 1 satosi?


Ja jó néhány forint, nem filléres, de ha ennek az elvesztésébe is belerokkannal akkor inkább kötelet vegyél.

2021. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 SIDLER22 ***** válasza:

"Ha eladja akkor adó köteles"

Megoldás: Nem adod el, hanem be stake-eled és megvárod míg a világ készen áll a fogadására (még kb egy 4-5 év). Ha meg fosol, hogy lemennek a kriptó árak akkor átrakod USDC-be és problem solved.

2021. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!