Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Marketplace-en átvágtak...

Marketplace-en átvágtak gyerekruha vásárlásakor. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Nem küldtek semmilyen csomagot, a pénzt előre elutaltam, az adataimat megadtam.
2021. aug. 12. 22:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki az információk eladókról és vásárlókról csoportba. Volt aki így már visszakapta a pénzét.
2021. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Tedd ki csoportokba a profilját, keress sorstársakat, akiket szintén megkárosított. Ha összefogtok és együtt feljelentést tesztek, akkor talán valamit elérhettek.

Férjemet is egyszer átverték, nem emlékszem pontosan már, hogy hogy volt, de nem volt nagy tétel (azt hiszem egy pendrive), nem foglalkozott vele.

Egy kb fél év múlva hívták a rendőrségtől, hogy vásárolt e xy-tól, mert többen feljelentést tettek ellene, volt, akit nagyobb összeggel károsított meg, utána néztek és látták, hogy férjemmel is váltott üzeneteket és tudni akarták, hogy sikeresen létre jött e vásárlás.

2021. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
15%

8-9#

Az utánvétről hallottatok már? 🤔


Soha a büdös életbe nem utaltam előre egy személynek sem ha használtan vásároltam, amennyiben nem tudtam személyesen elmenni érte.

Az utánvétnek ez a lényege. Én csak akkor kapom kézhez a postán ha kifizetem helyben a csomagot, az eladó megkapja a pénzét..

2021. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

De ha a vevő nem veszi át, akkor az eladó (feladó) fizeti a postaköltségeket(oda-vissza), ami nem kevés!

Mert ilyen is van! Nem csak a vevő lehet csaló, hanem a hitegető vásárló is. Nem véletlen, hogy már elég sok webáruházban kezd megszűnni az utánvét. A vevő még “meggondolja” magát, aztán az eladó a károsult!

2021. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
E igaz, de sokkal ritkábban fordul elő, mint az, hogy a balga elutalja előre, az eladó meg átvágja.
2021. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már leírták. Én úgy szoktam szűrni, ha magánszemélytől vásárolok, hogy:

1. megnézem a profilját, igazi e vagy csak 3 macskáról van kép és 5 napja csinálta.

2. átvehető e személyesen a termék? Ha igen, abban az esetben hol? Ha valami világ vége falun ahova tutira senki nem megy el, mert még hallani se hallott róla, akkor kamu esélyes.

3. ha gyanús, akkor megkérem egy ismerősöm miután én lestoppoltam, hogy írjon ő is, hogy szeretné, majd megvárjuk a választ. ( ilyenbe mondjuk sikerült egyszer úgy belefutnom, hogy totál kamunak hittem annak ellenére, hogy személyes találkozó lett megbeszélve, ugyan oda ugyan arra az időre ugyan arra a dologra a srác meg kettőt hozott belőle :’D)

4. fotók minősége, nekem ez is szempont.

5. csoport esetén a csoport adminjától érdeklődni, új profilt csinálni 2 perc de a számlaszám ugyan az, leadhatják neki…

6. megnézni hirdet-e egyéb dolgokat is, tényleg eladogat dolgokat, amire szán időt, lefotózza stb, vagy csak azt az egyet árulja.

7. helyesírás. Nem az egy szem elvétett j-ly alapján, hanem ahol még a szia sincs jól írva… Szerintem nagyon jó szűrő, és kitűnik, hogy csak súlyos diszgráfia van a háttérben a stílus végett, vagy valaki 3 elsővel meg 4 másodikkal…

2021. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

15! Dehogy fordul elő ritkábban. Amilyen zárt csoportokban én benne vagyok ugyanannyi poszt van arról is hogy átverte nem adta fel nem utalta vissza mint amennyi szól arrol hogy már név cím megadás után mindent lebeszélve eltünik a “vevő” az éterből se szó se beszéd, szerinted ilyen tapasztalatok után ki az aki utánvéttel valamit felad vállalva, hogy vagy átveszi vagy nem, a posta költséget meg ki fogja megtériteni? Senki...

mindettőn van kockázat, ki ezt ki azt választja de 90% semelyik felületen nem vállal utánvétes feladást, nem véletlenül.

2021. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

8 válaszoló én vetem már biciklit,iskola táskát Facebookrol használtként meghirdetve de csak személyes átvétellel,sőt én is adtam el ,biciklit ruhát stb mind kizárólagosan személyes átvétellel.

Akinek ez nem volt jó azal nem üzleteltem.

2021. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%
Aki úgy akarja megoldani az utánvétet hogy ne bukjon az csinálja úgy hogy a pk átutalja a vevő a többi mehet utánvéttel így senki nem tudja átverni a másikat.
2021. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez a sok okos utánvétes... Tőlem érdekes módon csak egy bizonyos náció akar utánvéttel vásárolni, mert hogy őket már átverték az előreutalással, nincs bankszámlájuk, stb. Persze ezt is 100 helyesírási hibával. Az ilyenek soha nem vennék át(amúgy is marhára megérné föladnom mondjuk a 2000 Ft-os terméket 1500 Ft-ért), de ezekkel találkozni sem szeretnék személyesen, így jó hosszú a feketelistám. A normális vevőkkel, meg leboltolom 2 nap alatt. Egyik nap fizet, következő nap megkapja.
2021. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!