Kistermelőként lehet az alapanyagot venni majd úgymond továbbdolgozni?
Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy például: kistermelő vehet-e nagy tételben paprikát, amit ő dolgoz tovább (szárít, őröl) majd elad. Vagy mondjuk diót, amit megpucol majd ledarál? Ugyan nem olyan feldolgozás, mint mondjuk a lekvár, kompót, de szerintem ez is egyfajta feldolgozás, avagy félkész termékből készterméket állít elő.2021. júl. 12. 14:14
2/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Csak mert nekem se egyértelmű, de szinte mindenhol kiemelik, hogy saját maga által megtermelt. Viszont ezek mind mások által megtermeltek, csak feldolgozás történik. Az ilyen aszalás, füstölés az biztos, de ezeket nem tudom.
2021. júl. 12. 14:55
4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 🙂 Esetleg tudsz ezzel kapcsolatosan valami linket, ahol ez le van írva? Érdeklődtem ez által, de inkább nemleges választ kaptam, mivel nem saját alapanyagból való, így elvileg nem lehet értékesíteni.
2021. júl. 12. 15:08
5/8 anonim válasza:
Miért, szerinted mindenki, aki füstölt árut vagy egyéb élelmiszert forgalmaz, az saját termelés? Megvannak mindenre a megfelelő jogi, adózási, stb formák. Ezt így itt gyakorin nehéz kifejteni, de ha komolyan érdekel a téma, akkor első körben azt találd ki, hogy milyen vállalkozási formában szeretnéd csinálni és utána lehet a megfelelő helyekre elmenni tanácsért (nak, falugazdász, könyvelő, adótanácsadó, stb).
6/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Viszont az olvasatomban, aki nem sajáttal foglalkozik az kereskedő és nem kistermelő. Az pedig megint más,hisz ők azért vesznek valamit, hogy utána haszonnal adjanak túl rajta. A kistermelő pedig csak a saját dolgait adhatja el, esetleg másnak végezhet szolgáltatást,de ő azt nem adhatja el, hisz az alapanyag sem az övé volt.
2021. júl. 12. 15:16
7/8 anonim válasza:
Ha nincs alapanyagod, akkor ne kistermelőként csináld, hanem vállalkozóként, ennyi. Erre utalt az ötös válaszban az a rész, hogy találd ki, hogy milyen vállalkozási formában akarod csinálni. Ha te paprikát akarsz venni valakitől és le akarod darálni és megfüstölni, akkor ne őstermelő legyél, hanem egyéni vállalkozó.
8/8 anonim válasza:
Húscsirke esetén megveszed a gyárit eseted a szintén vett takarmánnyal, vagy kész táppal !!!2hét kötelező továbbtartás!!! után adhatod el tanyasiként, max. 100db-ot vághatsz 3-4 hetente.
Megveszed a ketreces letojt tyúkokat és nem ketrecben tartod akkor 2 hét után tanyasi tojásként eladhatóak a tojások 4 hét után megfelelő takarmánnyal etetve már BIO minősítést is kaphatsz.
Egyik esetben sem te tenyésztetted az állatokat, nem keltetted és nem termelted a takarmányt sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!