Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért pont Kínában van a...

Miért pont Kínában van a legtöbb termelés: nem lehetne máshol?

Figyelt kérdés

Szóval azt tudom, hogy a kínai "szolganép" vagyis engedelmes és fegyelmezett és állandóan csak dolgozik továbbá úgy táncol ahogy a cég vagy az állam fütyül. Ezért be lehet őket fogni munkára, ráadásul olcsón és vannak 1,5 milliárdan.

Csakhogy!

Nem Kínában a legolcsóbb a munkaerő! Például ugyanennyi erővel miért nem India? Ha már Ázsiáról van szó? Ott még olcsóbbak + vannak annyian!

Vagy ha nem Ázsia akkor miért nem mondjuk Dél vagy Közép-Amerika? Például Bolívia, Kolumbia, Ecuador, Mexikó stb.

Vagy miért nem Afrika? Pl. Csád, Kongó, Szomália, Kenya stb.

Nem sorolom fel az összeset ez elég pár példának.



2021. júl. 10. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Afrikában nem nagyon van munkamorál, ha nem tetszik valami a helyi lakosnak másnap be se jön, időérzékük sincs, a munkakultúra is komolytalan. Ellenben infrastruktúra sincs, minden drágán megoldható.

Kína fegyelmezett, szorgalmas, ráadásul jó geopolitikai fekvéssel és tele van ásványkincsekkel, nyersanyagokkal. India szintén, sok minden már ide települ. Csádban viszont semmi esély kiszámítható termelésre és stabil munkaerőre.

2021. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
A feketék buták mint a föld.
2021. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem sok indiaival dolgoztal eddig, elarulom, nem egy jo élmény
2021. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

India nem annyira fejlett orszag mint kina, de szep lassan kezd felzarkozni es egyre tobb gyarat nyitnak ott.

Nezz meg par kepet a nagyobb indiai varosokrol, illetve a kinai varosokrol.

Osszes tobbi orszag amit felsoroltal meginkabb le van maradva, nincs meg a megfelelo infrastruktura ahhoz hogy ott komoly gyarakat lehessen nyitni.

2021. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Apple vezérigazgatója mondta, hogy ha az Egyesült Államokban lévő gyáraiban össze akarná hívni az összes üzemmérnököt (azokat a gyártástechnológiával foglalkozó mérnököket, akik a szakma csúcsát képviselik), akkor be tudna velük tölteni egy nagyobb szobát. Ha pedig a kínai gyárukban próbálná ki ugyanezt, akkor be tudna tölteni egy kisebb várost.


Ez a legfőbb különbség a többi országhoz képest: nem csak sokan vannak (ami miatt nagyon olcsó a munkaerő), hanem vannak annyira fegyelmezettek, hogy kiemelkedően produktív munkaerővé váljanak. Csak, hogy érzékeljük, mit is jelent mindez: Kínában havi 50.000 Ft kiemelkedő fizetésnek számít. Mondj még egy országot, ahol 50.000 Ft-ért a legjobb egyetemeken végzett szakemberek napi 12 órán keresztül hajlandók robotolni úgy, hogy - a magyar, vagy afrikai sajátosságoktól eltérően - nem egymást eltiporva próbálnak feljebb kerülni, hanem a letett munka alapján! Ki fog legyőzni 1,5 milliárd szorgalmas és elszánt embert, akik ráadásul egységesen támadnak?

2021. júl. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!