Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Föld kártalanítás, termelőszöv...

Teréz0521 kérdése:

Föld kártalanítás, termelőszövetkezeti különlapon aranykoronában nyilvántartva,a kérelemhez hiányzó 2 adatot hol találom?

Figyelt kérdés
A Kormányhivataltól levelet kaptam, mely szerint termelőszövetkezeti különlapon aranykoronában nyilvántartott földem után kártalanítást kaphatok, ha erre kérelmet nyújtok be. "kiadatlan részarány-tulajdon" A kérelemben fel kell tüntetni a Termelőszövetkezet nevét és címét, valamint hány aranykoronára kérek kártalanítást. Hol találhatom meg ezeket az adatokat? Szüleimtől örököltem, sok évvel ezelőtt.(most kaptam a levelet, eddig nem is tudtam róla, Előre is köszönöm szépen a választ.

#aranykorona #kártalanítás #földrészlet #kiadatlan részarány-tulajdon
2021. júl. 3. 14:52
 1/1 A kérdező kommentje:
Közben megtudtam, hogy kizárólag a földhivatal tartja nyilván, tsz különlapon. Nincs tulajdoni lap száma, se helyrajzi száma, mert ezek a földek csak aranykorona értékben vannak nyilvántartva, sose lettek kimérve.Ha van (volt) olyan hozzátartozótok, aki tsz tag volt, és a földjét rendszerváltáskor nem mérette ki, most jogosultak vagytok kártalanításra. Nem évült el. A földhivatalok küldtek levelet az érintetteknek. Örökösöket is megilleti a kártalanítás. Érdemes felhívni a földhivatalt, mert ők is keresik az érintetteket.
2021. aug. 1. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!