Hobbi szinten elektronika szereléssel, forrasztással foglalkozok itthon és az évek során sok elektronikai és fém hulladékom lett. Ha leadom egy kereskedésben a tiszta nyersanyagot, a NAV utána járhat, h honnan származik a leadott hulladékom?
Nyomtatott áramkörök, elektronikák és régi rossz gépek szerelését szoktam hobbi szinten űzni itthon a kis műhelyemben fiatal korom óta. (40-es férfi vagyok)
A hulladékokat jó ideje becsületesen szelektálom, papír, műanyag, üveg, elektronika, fém. A papírt, műanyagot, üveget a megfelelő szelektáló helyre el tudom vinni, de az elektromos és fémhulladékkal mi újság? Több kiló összejött belőlük. Apró elektromos darabkák, áramkörök, ellenállások, kondik, potik, kapcsolók, diódák, tranzisztorok, léptetők, színesfém darabok, vezetékek, szálak, ilyenek. Ezeket külön gyűjtögetem.
Engem a színesfémes része érdekel, mert hát az köztudott, h kik szoktak ezzel foglalkozni és pár kiló hulladék miatt nem szeretnék ebből magamnak ügyet csinálni.
Most ha beviszek pár kiló rezet, alut, bármit, a kereskedés napi szinten leadja az adatokat a NAV felé, ugye fenn áll az esélye annak, h a NAV-tól megkeresnek, h honnan szereztem a színesfémet. De olyankor mivel számolok el? Hogyan számolok el nekik? Most megveszek 10 méter kábelt, 20 méter vezérlőt, vagy a szomszédom adott egy generátort, abba tekercseltem stb. amiből lesz X százalék hulladék, az évek során nő a mennyiség nálam, a nyugtákat viszont sose szoktam megőrizni, mert minek, mit csináljak vele. De most úgy érzem gondban lennék a beszerzés bizonyításával, mert lebutítva a problémámat úgymond van egy ládányi tiszta rezem.
Lesz belőle bármi problémám?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!