Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszak potlek hogy szamolodik?

Muszak potlek hogy szamolodik?

Figyelt kérdés

Valtott muszakban vagyunk. Egyik het delelottos masik delutanos.

6-2-ig es 2-tol 10-ig

Azt tudom hogy 18 es 6 ora kozott szamolodik a muszakpotlek viszont azt nem tudom hogy egy honapban hany nap kell hogy legyen amit delutanosba toltok.

Tappenzen vagyok a heten szerdaig es most deutanos heten vagyok.

Kezdtem ugy hogy a honap elso 2 napja ejszakas utana delutanos.Majd szabadsag.kovetkezo het vegig delelottos es most szerdaig nem leszek utana delutanos leszek 2 napig majd utanavalo het delelottos aztan 3 delutanos nap ugye es vege a honapnak. Igy hany napot kellene osszesen delutanos muszakban toltenem hogy megkapjan a muszakpotlekot a honapomra?



#munka #Muszakpotlek #Valtott muszak
2021. jún. 14. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
A muszakpótlékot a ledolgozott órákra kapod. Nincs hány napot kell.
2021. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

1, de van.

Kérdező, ezt így nem bírtam követni. Írd meg darabra hogy déleĺőttös mennyí, délutános mennyi.

2021. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

"A beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének változását akkor kell rendszeresnek tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.


Ez tehát azt jelenti, hogy ha például


az adott hónapban 20 munkanap van,

a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja legalább hét munkanapon eltér,

ez alatt a hét munkanap alatt legalább egy alkalommal a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van, valamint

a munkavégzésre 18:00 – 6:00 óra között (műszakpótlékra jogosító időszak) kerül sor


a munkavállalónak jár a műszakpótlék."


Erre gondoltál?


Tehát állandó délutánra nem jár műszakpótlék, arra sem ha valaki 15 nap délelőttös, 5 nap meg délutános a törvény szerint.

2021. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehet volt egy kis idoszak amig 3 muszakban voltunk.

Ezert

ejszakas: 2 nap

Deutanos:1 nap

Deleottos: 5 nap

Eddig. Szerdaig tappenz utana delutanos leszek jovo heten delelott.

Hany nap kell meg delutanoskent hogy kijojjon a muszakpotlek?

2021. jún. 14. 20:36
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Igazabol en 1 hetet delelotz 1 hetet delutamba vagyok.Csak volt 2 nap amikor ejszakas voltam kert elozo honaprol atcsuszott a 3 muszak.


Szoval akkor 7-8 munkanapnak kene lenni ami nem delelottos 6-14 oraig tarto munkavegzes?

2021. jún. 14. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
5: meglesz.
2021. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor hany nap kell a honapban osszesen?8?
2021. jún. 14. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból éjszakát, délutánt egybe lehet számolni.

A lényeg, a műszakpótlék lényege a folyamatosan változó munkakezdés.

Meglesz!

2021. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!