Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi vámot kell majd fizetni...

Mennyi vámot kell majd fizetni a 22 euró alatti termékekre kínából?

Figyelt kérdés

A harmadik országból rendelte termékekre július 1-től kötelező elindítani a magyar postának a vámeljárást ugye, de az mennyit takarhat?


Még érdemes lenne rendelni?


Ha valami mondjuk 10 euro?

vagy ha 2?


Sok nyakláncot és párnahuzatot szoktam kintről rendelni és érdekelne továbbra is megéri e..


Köszönöm előre is! 22/l



2021. jún. 10. 01:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

vagyis áfát kell fizetni rá bocsi, de vámmentes marad.


Akkor 27% megy rá kb?

tehát egy


100 forintos nyaklánc 127 forint lesz?


vagy azért is kell fizetni, hogy ezt a 27%-ot rátették?

2021. jún. 10. 01:59
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Az attól függ

[link]

2021. jún. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom a vámszabály nem változik, csak az, hogy mindent áfa eljárás alá vonnak. Tehát a 27% minden olyan külföldi országra vonatkozni fog, amelyek a sengeni övezeten kívül vannak. Ha a sok kis csennek volt esze már nyitott is eu raktárat. Én pl a telómat is így vettem télen. Franciaországból jött egy hét és 0 áfa 0 vám :) azt hiszem a vám határ 150€, de nem vagyok benne biztos, mert ilyen tételben nem rendeltem az övezeten kívül, de még belül sem. Kétlem, hogy ez az egész azért lenne, mert a viktor ki akar b.szni Kínával, mert amúgy legjobb haverok, de úgy vannak vele, hogy a magyarokat ott nyúzzák, ahol érik. Áfa eljárás alá már kerültem egyszer. 2 hónap volt a magyar hatóságnak hála, mire megkaptam a csomagomat. Úgy tudom itt is rád verik az ügynöki díjat vagy kezelési költséget, ami 3-3500Ft, és ezen felül van az áfa. Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy fogják megoldani, mert nekem egy exem anyja pont ezen a reptéren dolgozott, ahová ezek a cuccok beértek, és emlékszem kristály tisztán, amikor mondta, hogy annyi zsák van, hogy azt nincs kapacitás átnézni. Gondolom itt a magyarázat viktor munkahely teremtési akciójára, hogy ahány helyet elvett a vírus ő annyit csinál. Persze az mellékes, hogy lehet előtte dupláját kerested, mert, hogy a magyar postánál ennyit, de még a felét is alig fogod kapni az 100. De ő megteremtette a lehetőséget, ezzel fog védekezni.
2021. jún. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"vagy azért is kell fizetni, hogy ezt a 27%-ot rátették?"

Igen, értéktől függöen sávosan.

2021. jún. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom miért kellet lepontozni a 3-as válaszolót, tűpontos megfogalmazás.

Sanyargatnak, húzzák ki a belünket...

2021. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Köszönöm szépen 5ös válaszadó :) #3as voltam. Nem baj, ha lepontoznak nem ezen fog múlni az életem 😂 biztos valami viktor patrónus volt :) bőven jelen vannak az oldalon, még a moderálást végző személyek között is akad :)
2021. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem a VÁM/ÁFA lesz itt az érdekes, hanem a vámkezelési díj, ami jelenleg 3500 Ft / csomag.
2021. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Jah ahogy a 7-es írja. Bár elvileg majd intézheted magadnak de, hogy annak mi lesz a folyamata az jó kérdés.
2021. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

"Sanyargatnak, húzzák ki a belünket"

Az egész Eu-ban bevezették, nem magyar találmány.

Ha Európából rendelsz az áfát akkor is fizetned kell már.

Állítólag a kisértékű csomagokra sávos kezelési díj lesz bevezetve.

2021. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
56%

Én ugyan nem pontoztam, de az a "tűpontos" megfogalmazás kicsit sántít.


"Tehát a 27% minden olyan külföldi országra vonatkozni fog, amelyek a sengeni övezeten kívül vannak."


A schengeni határoknak nincs köze a vámhoz. Az EU területén kívülről érkező áruknak van vám és ÁFA fizetési kötelezettsége. Az EU határai nem azonosak a shcengeni határokkal. Pl: Románia (még) nem schengeni-övezet, de EU tag, így onnan nincs vám+ÁFA.


"Kétlem, hogy ez az egész azért lenne, mert a viktor ki akar b.szni Kínával, mert amúgy legjobb haverok, de úgy vannak vele, hogy a magyarokat ott nyúzzák, ahol érik."


Ezzel az a probléma, hogy nem tudom miért merült fel... Nem magyar találmány, hogy a kisértékű csomagokra is kell ÁFÁ-t fizetni, hanem EU-s kötelezettség. Értsd: Viktornak ehhez semmi köze.


"Nem a VÁM/ÁFA lesz itt az érdekes, hanem a vámkezelési díj, ami jelenleg 3500 Ft / csomag."


Ez a Posta (jelenlegi) díjszabása. Futárnál amúgy több, de azzal úgyis csak értékesebb cuccokat rendelsz. A Posta meg már leírta, hogy sávos díjszabás lesz, érték alapján.

[link]

A pontos díjakat 15 nappal az életbe lépés előtt (tehát elvileg 16-17-én) fogják közölni. Persze simán lehet akár az is, hogy az alap lesz a 3500Ft, de ezt azért kétlem. Erről egyelőre fölösleges találgatni, várjunk vele egy hetet.

2021. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!