Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíjfolyósítóhoz elektronik...

Nyugdíjfolyósítóhoz elektronikusan, ügyfélkapun beadott kérelemre mennyi idő alatt reagálnak? És milyen módon?

Figyelt kérdés
Néhány napja adtam be egy kérelmet ügyfélkapun a nyugdíjfolyósító felé, mert a családban gondnokság alatt álló személy gondnoka változott, így már más személynek (nekem) és más számlára kell, hogy utálják az ellátása 50%-át. (A másik 50%-ot ő maga kapja kézhez) Telefonon azt az infót kaptam, hogy az a leggyorsabb intézése az ügynek ha elektronikusan nyújtok be kérelmet. Valakinek van erről bármi tapasztalata, mennyi az átfutási idő?

2021. máj. 25. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Közigazgatási eljárások ügyintézési ideje általában 21, 28 vagy 30 nap.

Az utóbbi a jellemző.


Elektronikusan csak azért gyorsabb, mert nem kell megvárnod, míg a postás odaér vele. Ennyivel tudod rövidíteni az ügyintézést.


De például egy özvegyi nyugdíjigény intézése akár 60 nap is lehet. Ügye válogatja. Jogszabályban van rögzítve. Az általános ügyintézési idő 30 nap.

2021. máj. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy amelyik osztályra tartozik törzsszám szerint, mennyire naprakész.

Nagyon sok a beadvány.

Plusz most lesz zárás, lehet júniusra már nem tudják átvezetni.

2021. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!