Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik vannak és voltak ilyen...

Kik vannak és voltak ilyen szegénységben mint mi?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék kérni, akik ennyire szegények, mint mi?Nagyon elkeseredett vagyok, és sokat sírok ez miatt. Hogyan sikerült nektek túl lábalni?


18 éves lány vagyok, és tanuló. Van egy húgom is. 28.000- ből élünk havonta. A családi pótlék megy a bankba, hogy abból vonják le a banki hitelünket. A vizet már régóta kikötötték nálunk, még a télen és arra kényszerültünk, hogy a havat melegítsük meg egy lábasban és abban fürödjünk. Majd később fel kellett törnünk hogy igyunk, fürüdjünk. Az áramot e hónap végén fogják kikapcsolni mert nem tudunk kifizetni 150.000-ret. Már tisztálkodási szerekre sem telik. Ha sampont bírunk venni már annak is nagy az öröme. Mielött valaki felhozná hogy berzeg netre telik, elmondom hogy 2 éves hűség nyilatkozatot írtunk alá, és a szüleim ezen próbálkoznak munkát keresni, ugyanis mindketten munkanélküliek, de hónap végén a netet is kifogják kapcsolni. Őszinte leszek ma még egy falat kenyeret sem ettem, mert üres a hűtő. Csak kamillás teát csináltam azt találtam a szekrényben. Kíváncsi vagyok hogy csak mi vagyunk így hogy 2010-ben éhezik a családom, vagy vannak még rajtam kívül olyanok akik (ennyire) éheznek.A suliba még be sem tudtunk vásárolni, ezen is ki vagyok akadva.Mosópor helyett samponnal mosunk ami kb 4-5 napig tart, és semmit sem ér, ugyanolyan szennyes szagúak a ruhák. A családom csak 4 tagból áll, mivel a rokonaink, mind rossz akaróak és össze vagyunk velük veszve, nem számíthatunk senkire. Az anyukám is annyira vékony hogy egyszer megkérdezték tőle, hogy nem-e beteg?! Én is nagyon sovány vagyok hiába próbálok enni, ha egyik napról a másikra élünk és nincs mit!Én már nagyon kiborultam idegileg, a hajam is csomókban hullik. Fogalmam sincs mit tegyek faluban élek ahol semmi munka nincs, ha van is akkor már megvannak a munkások rá (napszám). A szüleim is sokat veszekednek, idegesek, ők is ki vannak bukva. Nem tudom mit tehetnék. Az évzárómra azért nem mentem el mert nem tudtam kifizetni az osztálypénzt, és egyebet, amit biztosan követelni fognak rajtam most szeptemberben. Kérlek valaki adjon biztató válaszokat és történeteket, hogy hogyan élte túl a szegénységet!Köszönöm


2010. aug. 23. 19:01
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
egyszerűen nem hiszem el hogy nem találtok semmilyen melót! újság hordás? utca söprés? fűnyírás? stb... 28000 ből éltek az is segély.. és ha valami oknál fogva meg vonják mit csináltok? éhen pusztultok vagy mi?
2010. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
újsághordás nincs, mert a postás azt is elválalta. Senkinek nincs pénze a faluban. Füvet nyírni? Még ha beteg az ember akkor is megcsinálja saját maga, hogy ne kelljen fizetni, mert nincs felesleges kidobni való pénz. Nagyon sokan így vannak, vagy a gáz,villany, vagy víz van kikapcsolva. Szinte innen csak menekülni lehet. De ezt itt senki nem fogja megérteni, csak aki benne van ,és átéli.
2010. aug. 29. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!