Valaki segítene mit csináljak a megvásárolt kriptovalutammal?
Sziasztok.
Nem rég nagyobb összegre szert tettem és szerettem volna kamatoztatni. Le is töltöttem a BRD appot és vettem (nem nagy sőt gyerekes összegű) kriptovalutát.
Most ott van a tárcában az átszámolt összegem.
Hogyan tovább? Rengeteg oldalt elolvastam,de nem értem,hogy ezt a pénzt hogyan tudnám befektetni?
Most akkor van egy "Internetes pénztárcám" de mely oldalon tudnám ezt hasznosítani?
Szerintetek mibe érdemes fektetni? Természetesen minden nap fordítanák rá időt.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
A kriptovaluta maga a befektetés. Jelenleg még nem sok értelmes dologra lehet használni őket azon kívül, hogy tartogatod, és reméled hogy folytatódik az átalad birtokolt kriptovaluták áremelkedése. Ez még nem egy kiforrott piac, hanem 99% spekuláció: az a kérdés, hogy a temérdek kriptovaluta közül melyek fognak befutni, és mennyire. 10 éve még kevesen gondolták, hogy bármelyiknek is komolyabb gyakorlati haszna lenne valaha, ezért fillérekért lehetett venni belőlük, de ma már nem így van, és ezer milliárd dolláros nagyságrendben áll bennük befektetők pénze. Ami persze a gazdaságnak még így is nagyon picike része, így simán lehet, hogy tovább tart a növekedésük.
Vannak, akik szerint az egész egy lufi, és semmi nem lesz az egészből, mások szerint meg 20-50-100 éven belül teljesen kiszorítják a nemzeti valutákat. Senki se tudja, mindenki spekulál. Én magam hajlok arra, hogy lesz jelentőségük, és nem csak Teslát és drogokat lehet majd venni belőlük.
Létezik olyan, hogy kriptovaluta további befektetése (pl. letétbe helyezed a kriptovalutáidat, és kereskedési díjakból részesülsz) de nem ezzel kéne kezdeni. A legtöbben simán megveszik a kriptovalutát, és várnak. Akik így csináltak az elmúlt 10 évben valaha, azok többnyire jól jártak.
A két legnagyobb kriptovaluta a Bitcoin és az Ethereum, amelyek elsők voltak a maguk nemében. Ezeket tartják a legkevésbé rizikósnak az ismertségük és elterjedtségük okán. Vannak újabb, szebb/jobb/gyorsabb/funkcionálisabb kriptovaluták is, de mind jóval kisebbek, és rizikósabbak. Esetleg ha leírod, hogy melyekből vettél, vagy tervezel venni, akkor tudunk róluk írni pár szót.
Itt találsz róluk egy listát, piaci részesedés szerint rendezve: [link] Ezen az oldalon is találsz róluk infókat, ha rákattintasz egyre találsz hozzá szöveges leírást / promószöveget a grafikonok alatt.
2 es csak irigysegbol beszel
Kerdezo ha kicsit utana olvasnal mielott penzt teszel bele minden kerdesedre kapnal valaszt... Sztem ha szar walletet valasztasz, nem ertel a tozsdehez minimalis szinten se, es nem keresel egy normalis cryptotozsdek akkor azt kapod ami neked jar
1# Nagyon köszönöm a válaszodat. Nem szeretnék ülni a pénzen,hanem szeretném (akár veszteségesen is) de kicsit kamatoztatni a tőzsdén. De csak olyan oldalakat találok,ahol regisztrálok-beteszem a pénzt-átváltják és ennyi. Van ott is pénzem. De nekem ennyi nem elég.
3# Kicsit nagyon utánna olvastam,de én azt a részét nem értem,hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésre az "online" tőzsdén. Így van nem értek hozzá,de szeretnék. És gondoltam mivel ez a legfejlettebb piac így ha tehetem én is akarok egy szeletet ebből.
Azért túlizgulni se kell. A legnagyobb kereskedő a Binance, én hozzájuk regisztrálnék, és kezdőként ott is tartanám a pénzemet addig, amíg magabiztosan nem tudsz kezelni egy saját walletet. Sőt, egyébként is, úgy gondolom hogy kisebb eséllyel megy csődbe a Binance, mint amilyen eséllyel kizárod magad a saját tárcádból, vagy félreutalsz. Ráérsz vele.
Válogasd össze a portfóliódat, legyen benne BTC, ETH és néhány szimpatikus kisebb coin. Nincsenek tuti tippek, a piac mindent oda áraz be, ahova az aktuális információk alapján való. Mindennel lehet nyerni és bukni.
Egyáltalán nem rossz stratégia az, hogy megveszed amit akarsz, és egy ideig rá se nézel. Az aktívan kereskedő, saját eszét és intuícióját követő ember kevesebbet keres / többet bukik, mintha hagyta volna az egészet. Gépek és algoritmusok ellen versenyzel, lehet szerencséd, de nem te vagy a favorit. Jobb nem belemenni a napi kereskedős játékba.
Annyit szoktak javasolni, hogy ha nagyon megszalad valami a portfóliódban (valamelyik coin értéke megsokszorozódik) akkor annak egy részéből vegyél mást, hogy újra kiegyensúlyozott legyen a portfóliód, ne egyvalamin múljon az egész. Ezt évi néhány alkalommal megcsinálod és jó vagy.
Amit még tudni érdemes, hogy pár évente van egy nagy növekedési hullám, majd egy krach. Minden eddigi hullám nagyobb volt, mint az előző. Jelenleg egy növekedési hullámban vagyunk, de nem tudni, hogy a közepén, vagy a végén. Simán lehet, hogy pont a krach előtt szállsz be. Akkor ez van, de ha beüt, ne vedd ki a maradék pénzed, mert a végén megint lemaradsz a következő hullám elejéről.
Jól értem a kérdést, hogy vettél valamit, amiről fingod nincs, hogy micsoda?!?
Jézusmária...
Igazad van.
Több ezren vesznek autót,hogy még jogosítványuk sincsen.
Több ezren vesznek élelmiszert,de főzni nem tudnak.
Több ezer embernek van agya,még sem tudja használni. (Kedves 8#)
Az hogy micsoda kb.5perc alatt megtanultam. De látom nálad a megtanulni és használni egy és ugyanazon kifejezés. Pedig a példa alapján,mindent elolvastam mégsem tudtam előre jutni.
Azért vettem,mert sok olvasás után rájöttem,csak akkor tudom magamat hasznossá tenni,ha belevágok. És a beleölt pénzemet már jelenleg 4 alcointban tudom hasznosítani.
De én nem ülni akarok,hanem kereskedni. És azt is megtanultam már (Ave Bróker oldalak),hogy ez miképpen működik.
Csak elakadtam,mert nem tudom a pénzemet tovább fektetni. (Rossz appot választottam,de így is forog a pénzem csak unalmas)
Üdv kérdező!
Egy dolgot azért tudnod kell, egy átlagos kereskedő , daytrader általában sokkal kisebb hasznot ér el, mint egy hodler - kritpós körökben mi így hívjuk a holdert. Sőt nagyon sok kereskedőt ismerek, aki csak bukik rajta.
A tőzsdei kereskedés egy komoly szakma, a kereskedők nem jósok, a haszon nem biztos még bika piac esetén sem. Van egy nagyon jó magyar nyelvű csatorna, ahol ingyen és tényleg érthetően elmagyarázza neked az alapokat a kereskedő. A felületek használatától elkezdve, a tőkevédelemtől és veszteség kezeléstől kezdve, az egyes kriptó tőzsdék bemutatásán át, egészen odáig, hogy miért nem érdemes tőke átétellel kereskedni vagy ha még is, mire figyelj oda. Megmutatja a technikai elemzés alapjait, elemző programokat. Tényleg érződik rajta, hogy nem azért készít ingyenes videókat, hogy
a fizetős videóit eladja vele. Hanem mert 3 évtizede tőzsdézik és neki még nem volt senki aki segítsen.
CointHunter vidóiról van szó, nézd meg őket sokat fogsz belőlük tanulni, például azt ,hogy a tőzsdén 4 az nem 2+2 hanem 5-1. – Csak akkor fogsz ezzel hosszú távon pénzt keresni, ha az előbbi mondatot valóban érted. Ha azt hiszed 4=2+2 elfogod veszíteni a tőkédet. Hiába unalmas ülni a BTC-n 4-8-12 évig, sokkal "biztosabb" mint a daytrading. Oké ennek ellenére én is kerekedem, feltehetőleg neked sem szegi a kedved, csak szeretném ha tisztában lennél azzal, hogy azért a daytrading nem Lala land.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!