Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol vennétek át a magánszemély...

Hol vennétek át a magánszemélytől megvett terméket?

Figyelt kérdés

Némi pénzkeresés céljából eladnám a feleslegessé vált könyveimet, albumaimat, merch termékeimet, de eddig még sose csináltam ilyet.

Amikor én vásároltam így, akkor általában az eladó házánál vagy megbeszélt helyen volt a találkozó. Mivel nincs bérletem így nyilván nekem a környékünkön lenne a legjobb átadni, de nem tudom mennyire rugalmasak erre a vevők.

Még a postai úton is gondolkoztam, nyilván előreutalás esetén. Viszont ott is bajban lennék, hogy akkor utánvét (nagyobb termékeknél), de ha csak egy borítékba is belefér, akkor azt már nem lehet utánvéttel és mennyit kérjek előre a vevőtől, mert annak is van súlya stb, stb.



2021. márc. 26. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Eladó háza/környéke
Postai úton (előreutalással)
Félúton (ami mindkét félnek megfelel)
Vevő háza/környéke
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, hirdetek több helyen. Ha helybeli, akkor érdeklődöm merre fele tudná átvenni, ha nem jó nekem, akkor mondom, hogy én hova és mikor tudok menni. (bolt, munkahely, otthon környéke) Ha kell neki, el fog érte jönni, ha nem akkor majd megveszi más.

Ha nem helybeli, akkor valamelyik futárszolgálat, én foxpost párti vagyok, de sok helyen nincs ilyen. Egyeztetek a vevővel, mi lenne neki a jobb (posta, gls, foxpost-házhoz) Szerintem 99%-ban mindegyik futárszolgálatnak van már online díj kalkulátora, ez segít meghatározni az összegeket.

Borítékba beleférő dolgot is küldhetsz utánvétellel, csak az nem levél küldemény lesz, hanem csomag.

Foxpostnál beregisztrálsz, ott fiók méretre vannak az árak, ha feladnál valamit, egyből kiírja mennyi lesz a fizetendő összeg. Fiók méret+utánvételi összeg+áru értéke. Vagy csak szimplán a választott fiók ára, ha nem utánvételes.

Postánál én az appot használom vagy a pdf díjszabást. App az azért jobb, mert szerintem az online elérhető kalkulátor nem az aktuális díjszabások szerint számol. Viszont ami nincs fent az a postán maradó ajánlott levélküldemény. Ugyanazok az árak érvényesek rá, mint a házhoz menő ajánlott levélre, de postán maradónál cipős doboz méretet is küldhetsz és olcsóbb, mintha csomagként küldenéd. Ennek hátránya, hogy nem kap róla a címzett semmilyen értesítést, azonosító alapján kell nyomkövetésben nézni és bemenni érte. Postán utánvétellel csak csomagot adhatsz fel, levélküldeményt nem.

Posta árai nagyjából:

Ajánlott levél 50g-ig: 630

500g-ig: 915

Sima csomag házhoz 2kg-ig: 1735 (nincs rá semmi plusz szolgáltatás, egyetemes csomag)

Sima üzleti csomag házhoz 2kg-ig: 1975

Automata 2 kg-ig: 945

Postán maradó 2 kg-ig: 1525

(Üzleti csomag)

Ha lesz utánvételi összeg, függ attól, hogy címre utalványon vagy bankszámlára kéred a pénzt, illetve, hogy mekkora összeget vársz vissza érte.

50.000ft-ig bankszámlára: 425

Címre utalványon: 690

Tehát 1975+425 mondjuk (csomag 2kg-ig házhoz, 50.000 alatti utánvétellel bankszámlára)

[link]

Ha megnézed a táblázatot, nem is olyan bonyolult ezzel a kis magyarázattal. ☺️

2021. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segített!
2021. márc. 26. 10:59
 3/3 BlackSword ***** válasza:
53%
Vagy ami még olcsóbb az mpl automata... e-mail, mobilszám megadása ekkor viszont kötelező
2021. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!