Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dolgozzak tovább még egy...

Dolgozzak tovább még egy ideig diákmunkát Debrecenben vagy költözzek fel és vállaljak teljes munka idős állást Budapesten?

Figyelt kérdés

Idén végre fel szeretnék költözni Budapestre, de nem tudom, hogy mikor kéne ezt egyébként meglépni. A diákmunka ahol eddig dolgoztam megszűnt múlt héten (vagyis most épp nincs munka határozatlan ideig)

és nem tudom, hogy itt Debrecenben vállaljak továbbra is diákmunkát vagy inkább Budapesten rendeset. A tb-t március végétől fizetnem kell, mivel passzív féléven vagyok, így emiatt egy olyan állás kéne amivel biztosított vagyok, viszont Debrecenben nem szeretnék olyat vállalni, mivel akkor nem tudok felköltözni Pestre hogyha olyan esetleg a szerződés. (Az egyetemet ott tervezem hagyni, ezért vagyok passzív féléven.)Jaj, lehet csak én bonyolítom túl a dolgot egyébként, meg nyilván amíg tart ez a nagy lezárás addig semmiképpen nem indulok Pestre, viszont addig is tudnék jelentkezni állásokra.



2021. márc. 23. 13:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ami még hozzá tartozik, hogy huszonéves vagyok és még a szülőkkel élek, ami most már nagyon zavar, minél előbb szeretnék kiköltözni, de Debrecenben nem akarok feleslegesen albérletet kivenni, mikor nem is szeretnék itt élni.
2021. márc. 23. 13:08
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Először azt ajánlanám, hogy költözz Pest megyébe. Pécel, Vác, Érd stb. A bejárás nehezebb, de lehet mégse tetszene Pest bent lakás szempontból.

Másrészt a pesti albérleti mókus kerékből baromi nehéz kijönni. Ha csak minimum 100 ezer/hóval számolunk +2 havi kaució +rezsi +spórolás azt kell megnézni, hogy keresel/keresnél-e annyit, hogyha később akarsz változtatni (saját lakásra gyűjteni, elköltözni, bármi) meg tudod-e tenni.


Milyen szakon vagy? Pesten biztos van rá egyetem, próbálj meg átjelentkezni.

2021. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Igazából először mindenképpen Budapestre szeretnék költözni, szeretnék ott lakni mert lakik ott rokonom is akivel jó lenne ha csak úgy össze tudnánk futni munka után vagy ilyesmi. Később lehet megfontolnám a lakhatás ára miatt, hogy kintebb költözzek. Saját lakás nem igazán van tervben, max ha megházasodnék, akkor, egyedül biztos nem.

Van Pesten is ilyen szak, de sajnos nekem ez nem jött be egyáltalán, semmiképp nem akarom folytatni. Ráadásul egyáltalán nem segítené az elhelyezkedésem a munkaerő piacon szóval felesleges lenne, megbántam, hogy ide jelentkeztem.

2021. márc. 23. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én előbb gyűjtögetnék otthon. Teljes állás Debiben, aztán keresni állást Pesten, ha van, utána felköltözni.
2021. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Hát, nem vagy egy nagy szervező, és a jövőképed is elég zavaros!

Menekülsz a szüleidtől, erről van szó.

" de Debrecenben nem akarok feleslegesen albérletet kivenni, mikor nem is szeretnék itt élni."

Gondolom nem a diákmunkából akarsz albérletet, hanem a szüleid pénzére spendírozol... Mert abból, amit meg fogsz főállásban keresni (majd ha lesz állásod) abból nem leszel képes fenntartani magad, ez már jól látszik!

Pesten azt hiszed, hogy rád várnak - amikor még számolni sem tudsz?!

Szegény elvarázsolt kisgyerek.

2021. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem te még az életben nem voltál Pesten, elképzelésed sincs az itteni viszonyokról: jó esetben az Éjjel-nappal Budapesten nyáladzol, és azt hiszed, hogy vár itt rád valaki...

Tőlem tudd meg: senki!

És az is maradsz, mert nincs Pesten kapcsolati tőkéd, ami jelenleg többet ér mint a (majdani) fizetésed...

Itt senki sem kíváncsi rád. Sajnálom ha fáj az őszinteségem.

2021. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eléggé félreértettétek. :D Tudom, hogy ott sem lenne egyszerűbb.
2021. márc. 24. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

" Tudom, hogy ott sem lenne egyszerűbb."

Akkor meg minek???

Se pénzed, se végzettséged, se jövőképed, se ismerősöd, se barátod, se lakásod nincs!

Csak "álmaid" vannak... azokért meg leginkább tanulni kéne...

2021. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%
20 évvel ezelőtt a férjem is a te cipődben volt. Debrecenben kevés munkalehetőség volt már akkor is. A Tevában diákmunkázott fél áron. Eljött Pestre, ágybérletet tudott megfizetni. Hamar talált munkát, igaz keveset fizettek, de mindig lettek jobb munkái. Levelezőn lediplomázott. Sajnos a mai napig albérletben lakunk, mert hiába van családtámogató kormány, de nagyon drága a saját lakás. Ennek ellenére nem bánta meg, hogy felköltözött. Debrecenbe vissza nem költözne. Kevés munka, drága ingatlanok.
2022. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
9-es! Te aztán tudsz érvelni: milyen jó Pesten, 20 év múlva is albérletben!!! Hát, diplomásan ilyen hülyének lenni...
2022. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!