Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mi alkalmazkodunk más...

Miért mi alkalmazkodunk más országból betelepült cégek nyelveihez?

Figyelt kérdés

Miért nem tanulnak meg ŐK magyarul, ahelyett hogy tőlünk elvárják a társalgás szintű angolt/németet? Ennyit igazán megtehetnek...

Mondjátok, hogy nincs igazam!? :)


2010. aug. 15. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel ÖK fizetnek NEKED, és nem forditva.
2010. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nos az elsőnek 100 %-ban igaza van...nem mellesleg a németet és pláne az angolt sokkal könnyebb elsajátítani, mint a magyart...arról az apróságról nem beszélve, hogy a legtöbb szakirodalom is angolul van ;)
2010. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy cég munkát ajánl, senkinek sem kötelező elfogadnia. Ettől még jogosan zavar, és tehetsz is ellene. Alapíts egy céget pl. az USA-ban, adj olyan fizetést az alkalmazottjaidnak, hogy akarjanak nálad dolgozni az emberek, de írd elő, hogy a cégnél --- tevékenysége jellegéből kifolyólag --- elengedhetetlen a magyar nyelv használata. Remélem jó ötletet adtam.

Egyébként meg hozzáállás kérdése. Sokan vannak úgy vele, hogy ha már idegen anyanyelvűekkel kell együttműködniük, inkább megtanulják a másik nyelvét, semmint hogy attól várják el, hogy használja az övéket. Én biztosan többet profitálok abból, ha jól megtanulok és rendszeresen beszélek angolul, mintha elérem, hogy egy ausztrál magyarul beszéljen. Utóbbit sem tartom rossz dolognak, de nem viszi előre az én életem.

A cégek meg nem érzelmi motivációból írják elő, hogy milyen nyelv használata szükséges. Racionális üzleti érdekek vannak mögötte.

2010. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezért tanul japánul a fél Imbiden csarnok, Dunavarsányban.. A külföldi diktál!
2010. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!