Bitcoin befektetésről mit lehet tudni? Egyáltalán hogyan múködik,merre lehet elindulni?
Elindulni a hivatalos oldalakon való informálódás után lehet, például Bitcoin.org valamint olyan hírportálokon akik a témában írnak, pl Cointelegraph, magyar nyelven pedig Bitcoinbázis, Kriptoworld vagy Kripto akadémia. Keress rá ezekre.
A BItcoin többek között azért jött létre, mert a hagyományos pénzügyi rendszernek, mint mindennek vannak olyan hátrányai, amelyekre mintegy válaszként született meg a Bitcoin. Van amiben a centralizált pénzügyi rendszerben létező pénzek, jobbak, biztonságosabbak és van amiben a Bitcoin.
Ami a Revolutot illeti, egy centralizált pénzügyi szolgáltató. Neki van Bitcoinja és a készlete erejéig elad az ügyfeleinek egy olyan pénzügyi terméket, amelyet Ő a Bitcoin árfolyamán számol, viszont becsomagolta azt egy olyan centralizált pénzügyi termékbe, amely elveszi ugyan a Bitcoin néhány hátrányát de ugyanakkor néhány előnyét is. Azokat az előnyöket amik miatt a Bitcoin létrejött.
Viszont például megtart olyan hátrányokat mint például a jelenlegi magas árfolyam volatilitás.
Nagyon jó kis pénzügyi szolgáltató, klassz hogy például a vásárlásnál beállíthatod hogy a visszajáró apropénzt például betegye a „széfbe” és azt eltudja rakni a Bitcoinban, pontosabban a Bitcoin árfolyamát követve. Ám ez nem Bitcoin, nem tudsz hozzájuk Bitcoint sem Beutalni sem kiutalni.
Csak egy jó tanács : Érdemesebb apránként havi rendszereséggel a megtakarításainak csak egy kis részét ebbe fektetned. Ne tegyél bele olyan pénzt aminek a hiánya vagy elvesztése pénzügyileg vagy lelkileg gondot okozna. Ha egyben bele teszel több száz ezret, megeshet, hogy évekig fogod azt nézegetni, hogy a töredékét éri a pénzed. Nyilvános az árfolyama, keres rá és gondold, végig, hogy 2018-tól 2020 utolsó negyedévéig mit érezhetet az, aki 2017 végén vett belőle. Ma jól járt, de csak akkor ha nem volt kénytelen eladni áron alul. Az összes megtakarításod, az összes pénzed, kaja, pénzt, rezsi pénzt, albérlet pénzt az albérlőd kaucióját, stb,stb Ne tedd bele. – Ha rám hallgatsz, de még egy fontos dolog, Befektetéssel megtakarítással kapcsolatban ne hallgass rám, hanem járj utána. Nem tudhatod, mennyire akarok neked jót, mennyire értek a témához és ugyanúgy itt másról sem.
Csak olyan pénzt érdemes beletenni aminél eldöntheted mikor veszed ki.
E mellett a Bitcoin asszimetrikus azaz azon ritka dolgok közé tartozik ahol szerintem a potenciális upside jóval nagyobb mint a potenciális downside.
Azaz pl. aranynál mondjuk 1 évre lehet 80% és 150% között. Bitcoin lehet mondjuk 30% és 500% között. Mármint a jelenleg extrémnek látszó százalékok ezek, azaz amik között lesz szerintem.
Venni rendes bitcoin tőzsdén érdemes (Kraken, Bitstamp, Coinbase...) és saját tárcában tartani (pl. trezor hw tárcával).
A revolut meg hasonló ál bitcoin-okkal vigyázni kell, mert lehet akkor kapsz majd egy levelet hogy nincs ha 500K lesz.
(pl. a Revolut EULA szó szerint azt írja, nem kell aggódnod a biztonság miatt mivel ha "vettél" akkor sincs bitcoin-od)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!