Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákként hogyan tudnék több...

Diákként hogyan tudnék több pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok. A családi helyzet miatt nem vagyok ráutalva a diákmunkára, viszont szeretnék egy kis pénzt keresni, amit hozzá tudok rakni a többihez. Most fogok elkezdeni egy call centeres munkát, de nem tudom mennyire jó ez a 750Ft-os órabér... Nem adom fel, jobb mint a semmi azért. Emellett még kapok ösztöndíjat is.

Viszont őszintén nem tudom hogy tudnék kicsivel több pénzt keresni.. ez az egyedüli diákmunka a környezetemben:/

esetleg nem tudnátok ötleteket adni? Hogy ti mit csináltatok egyetem mellett? Vagy pl olyan lehetséges, hogy bemegyek egy céghez és megkérdezem őket, hogy nem e szeretnének diákmunkást?

Néha szoktam egy kislányt angolból korrepetálni, viszont nem tudom mennyire lennék “hivatalos” ha meghirdetném magam Facen, hogy piciket tanítok angolul.

Előre is köszönöm szépen az ötleteket, tippeket és saját tapasztalataitokat :D



2021. jan. 18. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

" Vagy pl olyan lehetséges, hogy bemegyek egy céghez és megkérdezem őket, hogy nem e szeretnének diákmunkást?"


Elméletben lehetséges, de akkor nem diákmunkás leszel hanem rendes dolgozó és a 33,5%-ot vonják a bruttó béredből, nem a 15%-ot mint diákmunkásként.


"viszont nem tudom mennyire lennék “hivatalos” ha meghirdetném magam Facen, hogy piciket tanítok angolul."


Semennyire. Pár éve volt egy abszurd sztori, ahol egy fickó hirdette magát hogy mikulás kiszáll mikulás műsort adni gyerekeknek. Ki is ment a családhoz, megtörtént a performansz, fizettek a szülők, aztán mikulás nem adott számlát, úgy hogy anyu apu zsebéből előkerült az adóellenőr igazolvány, és szegény mikulásbácsit keményen megbírságoltak. Na a korrepetálós történettel is hasonló fenyegetne, ha nem ismerősnél korrepetálsz.

2021. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is kérdeztem az angolosat. Ezt pont el szeretném kerülni :D Viszont azért gondoltam Facebookra kitenni, mert csakis tényleges ismerőseim az ismerőseim és hátha valaki esetleg szeretne ilyen korrepetálást..

Köszönöm szépen a választ, lehet akkor beugrok egy céghez megkérdezni, hogy lenne e ilyesmire lehetőség:)

2021. jan. 18. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Szexmunka
2021. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Fergeteges...
2021. jan. 18. 19:45
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

#4


Na, szuper, örülök, hogy segíthettem 😉

2021. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, magántanár is csak úgy lehetnél, hogy lejelented az adóhatóságnál. Hivatalosan...


Gyakorlatilag meg a legtöbb egyetemista, aki magántanár, szerintem az életben soha nem adózott ezután, mert kb. pont elvinné az adó a bevételük nagy részét.


Ismerősöm lassan 30 éve csinálja feketén. A titka az, hogy az első órát mindig ingyenesen tartja.

2021. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha jelentkezel egy szakirányú céghez, és elmondod, hogy diák vagy, valószínűleg diákként, iskolaszövetkezeten keresztül (vagy feketén) fognak alkalmazni. Az ugyanis nekik is kevesebbe kerül. Akkor fordulhat elő, hogy teljes állásba kerülsz, ha a cégnek soha nem volt diákmunkása, és nem akarnak ezzel pepecselni.

Ha van a közeledben iskolaszövetkezet, annak az ajánlatai közt nézz körül.

Én személy szerint egyetemen megismert cégnél/iskolaszövetkezetnél talált cégnél dolgoztam, és a 750 Ft-os órabér nagyon nem számítana jónak nekem (Budapesten). Nem tudom ez bruttó vagy nettó, és diák, vagy rendes munkavállaló, de pont most nézegettem, 1300-1600-as órabérek voltak a nekem releváns iskolaszövetkezeti munkáknál, ami nettó 1100-1300. Persze tudom, hogy sajnos nem mindenhol van ennyi lehetőség, ahol pedig nincs olyan nagy verseny, ott alacsonyabb a fizetés is.

2021. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jelentkezel egy szakirányú céghez, és elmondod, hogy diák vagy, valószínűleg diákként, iskolaszövetkezeten keresztül (vagy feketén) fognak alkalmazni."


Vagy sehogy, mert a feketézést nem vállalják be, diákszövetkezettel meg nincsenek szerződésben.

2021. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a saját tapasztalataimat írtam le, nálam és az ismerősi körömben ez a helyzet. De nyilván én budapesti vagyok, ezért valószínűleg más a helyzetem, mint a kérdezőé, de azok a cégek, amikkel mi találkozunk direkt egyetemistákból gyűjtik az utánpótlást (olcsóbb, igénytelenebb munkaerő/befektetés), szóval ez a jellemző. Azért írtam, hogy szakirányú, mert ha valahova kell a diploma, nagyobb az esély, hogy foglalkoznak a szakirányú egyetemistákkal is. De igen, természetesen az is lehet, hogy nem ajánlják fel egyiket sem, csak a normàl adózást, azaz alacsonyabb nettó fizetést. Érdemes viszont rákérdezni, az én cégemnek például jobban megérte csak miattam leszerződni.
2021. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak annyit tudok neked írni, hogy ez eléggé alacsony órabér. Én is egyetemista vagyok, és a Mekiben dolgozom, itt bruttó 1300 ft az órabérem. Én is a pénz miatt választottam ezt, de nekem tetszik a pörgős munka. Nézz körül a diákszövetségek oldalán, hogy milyen lehetőségek vannak, mert ez a 750 ft nagyon kevés.

2021. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!