Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Borravalót milyen boltokban...

Borravalót milyen boltokban lehet adni? Azt tudom hogy pl a Spar-ba nem lehet. Tesco, Lidl, Penny, ABC? Lehet hogy ezek városonként máshogyan vannak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

OMG! :-DDDD



Hogyan jutott ez egyáltalán eszedbe?

Vagy trollkodsz?

2021. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Tescóban sem teheti el a pénztáros. Diákként évekig dolgoztam kasszában, sosem értettem, miért adtak néha borravalót, még ha meg is tarthattam volna. A postán vagy a kormányablakban sem adok.
2021. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

De miért kéne bárkinek is adni...???

A munkáját végzi - amiért megkapja a fizetését.


Vagy te pont kasszás vagy kérdező, és elvárnád, hogy a munkaadód helyett a vevők fizessenek neked pluszpénzt?

2021. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Én a pizzafutárnak sem adok!
2021. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden fent felsorolt helyen értelmezhetetlen a borravaló. Ha pl. a H&M-ben vásárolok, és a több tízezres számlára ha van 10 Ft visszajáró, ahhoz is ragaszkodik a pénztáros, hogy én tegyem el, mert ők nem tarthatják meg, és ha mégis otthagyom, nekik nehezebb azt kezelni, mintha elveszem. Személy szerint egyébként is úgy gondolom, hogy jobb világ lenne, ha megszabadulnánk a borravalótól.
2021. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem sem ad senki amikor letudom a 8 órát a gyárban. Fizetést kapok érte, úgy mint a postás a pizzafutár vagy a fodrász a munkájáért.
2021. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De neked a gyári melóba nincs is belekalkulálva a jatt. Kérdező, be adj mert nem tarthatják meg, sőt ha túl sokan kezdik el még a végén máshol is beépítik a bérbe.
2021. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
A kérdező megint csak gumicsontot dobott? Abból is egy elég hülyét... :)))
2021. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!