Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha paypalon valaki barátként...

Ha paypalon valaki barátként utal tud kárigényt benyújtani?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy nem de hatha valaki tapasztalatból tud írni

2020. dec. 22. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen

Kétféleképpen is. Az első az illetéktelen tranzakció, vagyis nem a vevő utalta a pénzt hanem valaki más. (Például feltölt paypal fiók..)

A másik pedig hogy nem paypal-on keresztül nyit vitát a vásárló, hanem a bankján keresztül.

2020. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehát ha a bankján keresztül panaszkodik ők hogy tudnák kideríteni hogy paypalon keresztül én mit csináltam a pénzzel raaldasul nincs is hozza adva semmilyen bankkártya, bankszámla
2020. dec. 23. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

"Dehát ha a bankján keresztül panaszkodik ők hogy tudnák kideríteni hogy paypalon keresztül én mit csináltam a pénzzel..."


Az senkit nem érdekel, te mit csináltál a pénzzel. Bemegy a bankba, jelenti, hogy nem ő hajtotta végre ezt a tranzakciót. Indít egy chargeback-et és a bank visszautalja neki a pénzt.

Ha te közben elköltötted a pénzt, a Paypal számlád mínuszba kerül.

Hogy utána a Paypal-nak milyen eszközei vannak, hogy ezt rajtad behajtsa, az egy másik történet.

2020. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha nekem ő barátként utalt mi joga lenne a PayPalnak mínuszba tenni az egyenlegem...? Szerintem semmi. Mint ahogy a PayPal szerződésében is bele van írja hogyha barátként, ismerősként utal az ember nincs joga claimre azaz kárigényre
2020. dec. 23. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen,Paypal vásárlói védelem nem illeti meg ebben az esetben.

De ha a banknál indítana chargeback-et,az a Paypaltól független. Elég hozzá pl. azt nyilatkoznia a banknál, hogy nem ő hajtotta végre a tranzakciót, ellopták, elvesztette a kártyáját.

A bank visszavonja a pénzt a Paypaltól (azaz a te Paypal számládról) ami így egyenleg híján mínuszba kerül.

2020. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!