Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 200 000 ft tudok megspóro...

Havi 200 000 ft tudok megspórolni ! Van valami lehetőség hogy befektessem minden hónapba és több pénzem legyen ? Vagy csak egyszerün gyüjtsem tovább ?

Figyelt kérdés
Pont annyi pénzem van férre rakva hogy tudjak venni egy házat ! Erre 4 évet sporlotam,de ha megveszem el is memt az összes pénz és kezdhetem előröl a gyűjtés ! Nem tudom mihez kezdjek !

2020. dec. 11. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Házat hol?

Lehet 5 millióért és 100 ért is kapni...

Egyébként állampapir MÁP+ 5 év után 27,35% kamatozik de reálisan leszámolod inflációt nem sok marad, de legalább nem inflálódott el

2020. dec. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
9,6MFt-os ház, hol??? cigánytelepen, vagy ez egy vályog tanyasi ház közművek nélkül?
2020. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%
veszel egy házat, kiadod albérletbe és a normál bevételed mellett onnan is jön a pénz.
2020. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Most hol élsz? Arra nem költesz? Ez azért a válasz szempontjából fontos.

Én is pont ennyit tudok megtakarítani havonta. Ha összejön 1-1,5 millió, akkor megy MÁP-ba. Jobbat nem tudok egyelőre. A távoli cél a családi ház vásárlás, így nem akarom sem kockázatos befektetésekbe tenni, sem elkölteni.

2020. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Ne egy helyre kösd le, nekem 50% állampapír 25% részvény, 25% forgatom
2020. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dávid ***** válasza:

Nekem 96% részvény, 4% KP


Alapvetően a részvény és a kiadott ingatlan (hosszú távon) infláció felett 5-6%-ot hoznak és mindkettő pont ugyanannyira kockázatos (ugyanannyit eshet és nőhet az áruk).


Az államkötvény infláció felett kb 3%-ot hoz.


Ha nem értesz a részvényekhez, fektess ingatlanba. Vagy fordítva.


Érteni kell sajnos a részvényekhez. Tudni, mi az a TBSZ, szochó, brókercég, osztalék, ETF, stb. Semmi olyan, amit ne lehetne megtanulni.


Ingatlan esetében meg a legfontosabb a felújítások (te magad meg tudod-e csinálni) ill. akarsz-e lakáskiadással foglalkozni vagy saját magad benne lakni.


Ha semmibe nem fekteted, akkor a pénzedet megeszi a lassan 4%-os infláció.

Fektess abba, amihez értesz. Államkötvény is jó. bármi.

2020. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!