Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az 50-es, 60-as években a...

Az 50-es, 60-as években a forintnakmilyen címletei voltak? Volt más pénznem a forinton kívül?

Figyelt kérdés

Hagyományőrző csapatommal most a magyar résznél tartunk, méghozzá a határőröknél, 50-es 60-as évek.


Természetesen mivel a varrásminta sem térhet el, ezért a nálunk lévő "játék" fizető eszköz sem!


A kérdésem a következő: a Forintnak milyen címletei voltak? (pl 1Ft 2 Ft, papírpénzben is, aztán volt-e váltópénz? Más pénznem? korona, pengő...


Mi nem éltünk abban az időben, 89-es születésű vagyok én, a legidősebb... Akiket megkérdeztem, tünk azoknak fogalmuk sincsen, vagy nem emlékeznek.


Köszönöm! :)


2020. okt. 31. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
2020. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

"aztán volt-e váltópénz"


Igen: 10 fillér, 20 fillér, 50 fillér volt a forint váltópénze.


A forint előtt pengő volt. Ha jól emlékszem, akkor 1946-ban vonták ki és "jött" a forint.


Előtte pedig magyar korona volt. Akkor még nem éltem...

2020. nov. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!