Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges valami módon régi...

Trashboy kérdése:

Lehetséges valami módon régi pénzérmét "adományozni" múzeumnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már elég régóta rendelkezem egy 1706-os Rákóczi Ferenc korabeli 10-es rézpolturával. Arra gondoltam, hogy mivel én úgy sem foglalkozom numizmatikával ezért odaadnám egy múzeumnak. Az adományozni szót azért tettem idézőjelbe mert ügyebár ha nagyon törvényesek akarunk lenni akkor minden tárgy ami 1711-előtti az a állam tulajdona. Persze gondoltam arra, hogy eladom de ahogy néztem vaterán meg egyéb oldalakon is kb 20-30 ezrekért mennek ezek az érmék ami engem nagyon meglepett, de én még ennyiért sem tudnám adni mert az állapota jónak mondható de az egész érme tiszta zöld szennyeződéses, úgyhogy gondolom az még plusszba vonna le az értékéből és a tiszítása persze szakemberrel sem lenne olcsó gondolom én. Visszatérve a lényegre :D , hogy tudnám én ezt odaadni egy múzeumnak?Pontosan nem tudom hogyan működik ez de én helyileg Győr-Moson-Sopron megyében élek, hozzám legközelebbi nagyvárosok, Sopron, Győr, Szombathely, esetleg még Pécs is szóba jöhet.


2020. okt. 12. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha értéktelen, akkor mégis miért kellene egy múzeumnak? Pláne, hogy nem is valami ritkaság, hiszen írod, hogy a vaterán árulják. Persze ha nem hiszel nekem, akkor egyszerűen írj a múzeumnak vagy hívd fel és mond el mit akarsz. Probléma megoldva.
2020. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!