Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerinted érdemes most eurót...

Szerinted érdemes most eurót váltani?

Figyelt kérdés
Folyamatosan gyengül a forint és arra gondoltam, hogy a megtakarításom egy részét euróba tenném át 3s még talán az átváltás költségével együtt is megérné ezt megtenni. Mit gondoltok?

2020. szept. 9. 10:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri
Nem, nem éri meg
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

És ezt miért nem kb. 2 hete, 345-nél kérdezted meg? :-)

Máris 15 ft/euro-val gazdagabb lennél...

2020. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves szavazók tévedtetek. Érdemes volt, mert most már 370 körül jár.
2021. nov. 30. 00:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, nem tévedtünk.

Az 1-es válaszomból kiderül, hogy euró/ft árfolyam 360 ft volt, amikor kérdezted, és mikor kérdezted? Egy éve és 2 hónapja. Ha akkor váltottál és közben nem volt szükség a pénzedre, akkor elvileg nem vesztettél - de nem is nyertél.

Hogy miért? Mert a több mint egy év alatt bőven elinflálódott ennyit a ft, ráadásul ha most vissza akarnád váltani, akkor az infláció és a kezelési költség miatt még majdhogynem veszteséges is lennél. Az infláció minden számítás szerint is 5 % felett jár, a 360 ft 5 %-a 18 ft, tehát ha most, 378 lenne 1 euró, akkor lennél pénzednél.

2021. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze-persze, gyakorolj némi önreflexiót. Ha valakinek nem volt akkor szüksége rá, akkor most előveheti és pl külföldön is elköltheti, ha épp arra van szükség, vagyis máris megússza az átváltás költségét.

Való igaz, hogy értéktelenedik a pénzünk, de attól is függ, hogy mire akarom költeni! Ha pont nem benzinre, hanem mittudomén mire, befizetem a fix kamatozású forinthitel részletemet, akkor az jól jöhet

2021. nov. 30. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as vagyok: én gyakoroljak önreflexiót? :D vicces vagy...

2 hónapja vettem 355-ért (középárfolyamon) - Te meg 1 év 2 hónapja 360-nál.

De nem baj, ne hallgass rám :-)

2021. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!