Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megigényelhetem e én is a...

Megigényelhetem e én is a rendszeres gyermekvédelmi támogatást ha anyám nincs itthon?

Figyelt kérdés

Vagy ennyi idősen már alapból nekem kell igényelni?

19/F


2010. aug. 5. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
miért, gyerekeid vannak?
2010. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Sztem hivatalosan már nem számítasz gyereknek. Hacsak nincs bármilyen betegséged ami alapján jogosult lennél támogatásra vagy nem vagy árva illetve nevelőszülőkként felnevelt gyermek. De abban az esetben is csp-t tudnál csak igényelni asszem. Az meg ha jól tudom a mai jogszabályok szerint 20-éves korig jár. Meg tudni kellene a részleteket miért szeretnéd stbstb...
2010. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom h gyereknek számítok, és gyerekeim sincsenek. Viszont jogosult vagyok rá mert még tanulok, tavaly is megkaptam, pedig már elmúltam 18, csak akkor anyám igényelte, de most nincs itthon h igényelje ezért kérdeztem h én is igényelhetem e! Családi nem jár mert fősulis vagyok.
2010. aug. 5. 14:23
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy érthetőbb legyen bemásolom ide hogy kinek is jár!


"Kinek jár gyermekvédelmi kedvezmény?


Annak, akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 110 százalékát, a tartósan beteg, illetve fogyatékos gyermeket nevelőknél a 120 százalékát, ha

- egyedülálló szülő vagy más törvényes képviselő neveli a gyer- meket vagy

- a gyermek tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos vagy

- a nagykorú gyermek megfelel az egyéb feltételeknek


A gyermek nagykorúvá válása után is jár rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény - addig, míg a jogosult nappali oktatás keretén belül tanul - a 23. életévének betöltéséig (ha felsőfokú intézmény nappali tagozatán tanul, akkor a 25. életév betöltéséig).

A tárgyévben fennálló rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak után évi két alkalommal 5-5000 forint egyszeri támogatást folyósít a település önkormányzatának jegyzője."

2010. aug. 5. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
jogosult nem vagy rá, anyád a jogosult, vagyis ő igényelheti
2010. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ő a jogosult, de ha ő nincs itthon tehát nem tud bemenni és megigényelni akkor sem igényelhetem meg én helyette?
2010. aug. 5. 15:41
 7/9 anonim válasza:
szerintem ha csinálsz egy meghatalmazást 2 tanuval igen megigényelheted, de anyukád jogán
2010. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 StephanieXx ***** válasza:

Szia,


Én egyedül igényeltem.Anyukám betegeskedik,és mindent én intézek.Nekem nem szóltak,hogy én nem intézhetem el.

Bevittem a papírokat,és kész.:)

Intézd el nyugodtan.

2010. aug. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
StephanieX köszi a választ, eddig a tied volt a leghasznosabb!:) Megnyugodtam hogy én is eltudom intézni, egyébként én is mindig mindent magam intézek.
2010. aug. 6. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!